Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Jiníně pojedou o titul motokrosové týmy

3 2006
Jinín - Těžko si představit lepší závody. V sobotu se v Jiníně pojede motokrosové mistrovství republiky družstev. Bude to vrchol sezony v terénu na jihu Čech. Týmy, které se v Jiníně představí, už nahlašují složení svých tříčlenných sestav. Hodně zajímavý bude závod například pro Davida Čadka ze Strakonic. Pojede na trati, na které vyrostl.

Startuje v týmu LR Cosmetic - Ufo Racing a bude mít výtečné spolujezdce. Josef Kulhavý je letošním mistrem republiky ve třídě do 125 kubických centimetrů. Martin Žerava je v tuzemském šampionátu pro letošní rok vicemistrem v nejsilnější třídě Open.

David Čadek pojede na motocyklu s obsahem do 250 ccm, aby uzavřel sestavu nejen jako jezdec, ale také jako pilot středně silného stroje. Na tom byl vždy mezi nejlepšími motokrosaři v Česku.

Všechny týmy ještě sestavy nenahlásily. Do poslední chvíle loví zahraniční závodníky, a koho získají, to bude do poslední chvíle otazník pro soupeře i manažery. Volné pole ve startovní listině mají například sestavy Orionu Litomyšl nebo LR Cosmetic Ados Racing.

Jsou to týmy, které mají startovní čísla favoritů od jedničky do šestky. Rádi zde angažují špičkové zahraniční jezdce. Ale motokros umějí i Češi. V rumunském Zarnešti se jel evropský Pohár národů družstev. Česko skončilo druhé za Italy a před Francií.

V sestavě byli Petr Bartoš, Martin Žerava a Jan Zaremba. „Je to pecka. Vicemistrem Evropy se nestanete každý den,“ radoval se manažer Orionu Litomyšl Petr Kovář.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze