Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V hlavní roli: Šlesingr. Biatlonista nevědomky ovlivnil pořadí v čele

Michal Šlesingr | foto: Ota Bartovský, MAFRA

17 2014
Anterselva (Od naší zpravodajky) - V cíli byl rozmrzelý. Nevedlo se mu na střelnici, běžecky se necítil ideálně a z konečného 68. místa se do sobotního stíhacího závodu nepodívá. Přesto hrál Michal Šlesingr ve sprintu v Anterselvě mimořádnou roli. Jeho příjezd do cíle totiž zásadně ovlivnil konečné výsledky...

Nejdříve jásali italští fanoušci. Lukas Hofer dojel do cíle a s rukama nad hlavou slavil první triumf ve Světovém poháru.

O něco později se do cílové rovinky řítil Simon Schempp. Těsně za Michalem Šlesingrem letěl do cíle. Časomíra ukrajovala sekundy a vzápětí rozesmutnila domácí fanoušky: Schempp je první, o tři desetiny sekundy, rozesvítilo se na ukazatelích.

Vyčerpaný Němec se usmíval, vždyť dosud nikdy v kariéře Světový pohár nevyhrál.

Italský smutek z druhé pozice však netrval dlouho. Zanedlouho už časomíra hlásila: 1. Schempp a Hofer ve stejném čase 24:44,9 minuty.

Kampak se z ničeho nic poděly tři desetiny rozdílu? Nikam! Podrobné prozkoumání cílové fotografie napovědělo: fotobuňka v cíli omylem naměřila Schemppovi čas, v němž vjel do cíle těsně před ním Šlesingr! I proto jury dodatečně přistoupila ke korekci - a sprinterský závod v chumelenici měl dva vítěze.

Šlesingrovi, ač ve finiši sehrál zásadní roli, se sprint hodnotil těžce. "Bude to asi stručný, protože mě moc slušných slov nenapadá," řekl 30letý biatlonista.

Do Anterselvy, na zdejší vozivější tratě, se těšil. Jenže chumelenice připravila mužům vskutku mimořádně těžké podmínky. "Tratě jsou hluboké a měkké, v tom se mi dobře nelyžuje."

Ve vysoké nadmořské výšce mu dělalo problémy dýchání. "Na střelnici jsem byl skoro udušenej, zápasil jsem s tím. A když si v tomto přidá člověk tři kola, tragédie je na světě."Najdete na iDNES.czmobilní verze