Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Doksech kralovali Svoboda s Bízou

Michal Bíza, plážový volejbal, beach - Michal Bíza | foto: Michal ŠulaMF DNES

20 2006
Doksy - Domácím králem plážového volejbalu se stal na šampionátu v Doksech nově sestavený pár Miroslav Svoboda - Michal Bíza, který si v dnešním finále poradil s Pavlem Rotreklem s Robertem Kufou 2:0 (15,18). Bronz si odvezli bratři Benešové po výhře nad Šimkem s Weissem v poměru 2:0 (19, 9).

"Do turnaje jsme šli s tím, že chceme být alespoň do čtvrtého místa. Když jsme ale viděli, jak nám to docela jde, brali jsme už finále jako naprosto reálné," svěřoval se po vítězném finále Miroslav Svoboda.

Svému novému parťákovi vysekl poklonu: "Bizon (Michal Bíza) je stejný typ hráče jako můj stálý spoluhráč Pavlas, takže nějaká extra změna to pro mne nebyla. A ono to vyšlo takhle super. Vždyť je to moje úplně první zlatá...," usmíval se.

Také Michal Bíza, který se musel obehít bez zraněného spoluhráče Přemysla Kubaly, neviděl ve změně partnera žádnou komplikaci. "Miras hrát umí, o tom není sporu, a na téhle úrovni turnaje už hrají hlavně obrovskou roli zkušenosti. A těch máme my podstatně více než naši fináloví soupeři."

První semifinále svedlo na písek v Doksech páry Rotrekl - Kufa (vítězný pavouk) a duo Šimko-Weiss, které postoupilo  z oprav na úkor veteránů Stejskala s Chromým.

První set patřil v poměru 21:17 Šimkovi s Weissem a zdálo se, že oplatí soupeřům 24 hodin starou porážku, která je poslala do oprav. Rotrekl s Kufou ale postupně převzali iniciativu a byť těsně, přeci jen otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch a v tie-breaku těsně uhájili vítězství a postup do finále.

Druhý finálový účastník vzešel ze semifinále Svoboda - Bíza vers. batři Benešové (v semifinále oprav výrazně přehráli unavené Koláře s Tichým). Zápas se vyvíjel od počátku příznivěji pro zcela nově utvořený pár Svoboda-Bíza a při stoupajících zdravotních potížích Josefa Beneše se původně vcelku vyrovnaný zápas změnil v jednoznačnou záležitost vítězů.

V boji o 3. místo se obhájci loňského titulu Benešové vzepjali k velmi dobrému a po vyrovnaném prvním setu (21:19) sérií skvělých bloků Petra Beneše ve druhém dějství definitivně zlomili odpor zklamaných Šimka s Weissem.

Od prvních rozeher finálové bitvy bylo zřejmé, že ač herní kvality nepřevažovaly výrazněji na žádnou stranu, zkušenosti byly jednoznačně na straně Svobody s Bízou.

Vynikající zákroky v poli i na síti střídali všichni aktéři, ovšem body přibývaly rychleji ve prospěch staršího páru.

Po jasném vítězství v prvním setu pokračovali zkušenější borci v soustředěném výkonu a ani zoufalá snaha mladíků Rotrekla a Kufy, koučovaných veteránem Palinkem, nepřinesla žádoucí zvrat.

V úplném závěru sice dominující tandem polechtal nervy stovek přihlížejících diváků několika neproměněnými mečboly, ale Kufova smeč do sítě znamenala konec utkání a radost pro pár Svoboda-Bíza.
 
Výsledky

Finále: Bíza, Svoboda - Rotrekl, Kufa 2:0 (15, 18)
O 3. místo: J. Beneš, P. Beneš - Šimko, Weiss 2:0 (19, 9)
Semifinále: Rotrekl, Kufa - Šimko, Weiss 2:1 (-17, 19, 13), Bíza, Svoboda - P. Beneš, J. Beneš 2:0 (18, 12).
 
Celkové pořadí: 1. Bíza, Svoboda, 2. Rotrekl, R. Kufa, 3. P. Beneš, J. Beneš, 4. Šimko, Weiss, 5.-6. Stejskal,Chromý a Kolář, Tichý.

Autor:


Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze