Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V deštivém Melbourne se rozplynuly Woodsovy šance na titul

Musel by se stát zázrak, aby Tiger Woods v Austrálii obhájil titul. | foto: AP

13 2010
Tiger Woods je momentálním držitelem jediného titulu - z Australian Masters. V neděli ale přijde i o něj, protože do finálového kola půjde se ztrátou deseti ran. Poprvé v jeho profesionální kariéře se stane, že za celý rok nevyhraje ani jeden turnaj oficiálního kalendáře PGA.

Loňský australský triumf je zatím posledním, který Woods zažil. O pár dnů později se rozhořel sexuální skandál a od té doby Woods herně tápe.

V Melbourne se sice pozitivně projevuje změna švihu a Woods je přesnější, než tomu bylo v uplynulých měsících, ale co naplat, když se nedaří na greenech. Bývalému hráči č.1 opět skončilo několik puttů jen těsně vedle jamky.

"Zahrál jsem tolik takových, které vypadaly, že jdou do jamky. Přitom skončily stopu i míň před ní," může Woods litovat krátkých puttů.

Tiger Woods, Australian Masters, 3. kolo

Tiger Woods sice zahrál několik nepřesných ran, ale hlavní příčina, proč neobhájí titul, vězí na greenech.

"Přitom jsem věděl, že greeny jsou oproti včerejšku pomalejší," dodal s vědomím, že jen kombinace naprosto skvělého kola a naopak obrovského výpadku hráčů v popředí zabrání tomu, aby poprvé v profesionální kariéře, tedy od roku 1996, vyšel v celé sezoně naprázdno. V prosinci jej sice čeká vlastní turnaj Chevron World Challenge, ale ten není oficiálně součástí žádné tour.

Garciův výpadek

Camilo Villegas, Australian Masters, 3. kolo

Spiderman v akci. Camilo Villegas svým pověstným způsobem čte dráhu puttu.

Woods už není v Melbourne nejlepším cizincem. Před finále je o ránu lepší populární Kolumbijec Camilo Villegas, který se dělí o sedmé místo například s domácím favoritem Geoffem Ogilvym.

Naopak si co se týče skóre výrazně pohoršil Sergio García. V pátek sice zahrál 65 ran, v sobotu o dvanáct víc. Se skóre +2 se dělí o 26. místo.

V čele turnaje se stále drží domácí Adam Bland (-11), který hrává americkou druhou ligu Nationwide Tour. O tři údery za ním je jeho krajan Daniel Gaunt, jenž hrává druhou evropskou ligu Challenge Tour.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze