Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Česku se chystá antidopingový zákon

5 2006
Praha - Držení nebo distribuce dopingových látek má být i v České republice trestným činem. Podle dnešního vydání Lidových novin se připravuje takzvaný antidopingový zákon, který už přijala řada evropských zemí. "Máme zákon připravený ve věcném znění," řekl LN ředitel Antidopingového výboru ČR Jaroslav Nekola.

Nyní je podle něho zapotřebí přizpůsobit legislativu, protože nová úprava zasáhne například i do trestního, přestupkového nebo celního zákona.

"Chceme ho do vlády předložit do konce října," uvedl Nekola.

"Vláda se na jedné z minulých schůzí usnesla, že do konce roku předloží parlamentu návrh zákona o omezení látek s dopingovým účinkem," prohlásil Ondřej Gabriel z tiskového odboru ministerstva školství, jež se na přípravě zákona podílí. Česko se již připojilo ke světové antidopingové úmluvě, jednou z jejích podmínek je právě přijetí zákona.

"Na základě zákona bude možné trestat každého, u koho policie objeví dopingové látky, kdo by nabádal k dopingu, vyráběl nebo obchodoval se zakázanými látkami," řekl Nekola. Samo užití dopingu podle něho trestným činem nebude.

 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze