Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Čeladné chtějí budovat „butikový“ turnaj, přijedou lepší hráči

Moravia Silesia Open 2009 - Petra Němcová, prezentace diamantového míčku. | foto: ČTK

16 2010
Czech Open 2010 se v Čeladné uskuteční od 19. do 22. srpna. Oproti loňsku, kdy se turnaj pod názvem Moravia Silesia Open uskutečnil na přelomu července a srpna, je to lepší datum. Šest neděl před Ryder Cupem bude vrcholit kvalifikace do týmu Evropy. Promotér Stephen Flanagan slibuje už teď kvalitnější hráčskou účast.

V páteční první části rozhovoru představil zástupce Prosper Golf Resortu i pořadatelské společnosti Quirit Alfa výrazné novinky, chystané na hřišti. Potvrdil, že opět dostanou šanci i čeští hráči, ale jejich výběr bude přísný. Beskydský areál má ambice být v rámci možností evropskou špičkou.

Počítáte se stejným sponzorským portfoliem? Změnili jste strategii v prodeji sponzorských balíčků? Chcete získat titulárního sponzora?

Moravia Silesia Open 2009 - promotér S.J.A. Flanagan

Každý turnaj tohoto rozsahu musí mít určitou sponzorskou filozofii. My jsme naši ukázali před světem minulý rok. Směřuje k budování butikového turnaje s exkluzivitou a luxusem, který nám sponzoři budou zajišťovat. V tomto směru se nezmění strategie sponzorských balíčků, ale určitě hlavního sponzora chceme nejen na tento ročník, ale také na roky dopředu. Je to důležité jak z hlediska plnění rozpočtu, tak i z psychologického hlediska, pro vyznění jména tohoto turnaje.

Bude zachován stejně bohatý doprovodný program?

Doufáme, že budeme schopni zajistit ještě bohatší doprovodný program, ten je jeden z nejdůležitějších bodů naší promotérské strategie. Jsme rádi, že tento program byl velmi úspěšný jak mezi hráči, tak mezi sponzory a jejich hosty. Tam směřuje svoje úsilí pan Buksa, je to v jeho režii.

Je možné, že se dotace dva miliony eur ještě změní, ať už dolů, či nahoru?

Zatím nepočítáme se změnami v dotacích. Určitě bychom byli rádi, kdyby jednoho dne šla dotace díky sponzorům nahoru. Ale je to otázka budoucnosti golfového trhu vůbec ve světě a ekonomické situace českého státu.


Moravia Silesia Open 2009 - 2. kolo, diváci
Chcete se zaměřit na získání vyšší návštěvnosti? Jak toho lze docílit?

S návštěvností minulého ročníku jsme byli maximálně spokojeni. Momentálně jsme v jednání s horkým kandidátem na hlavního sponzora, který by zajistil volný vstup pro veřejnost. Je to část marketingové strategie, kterou jsme rozpracovali a otestovali během finále Race to Dubai. Pokud budeme úspěšní v jednání, Čeladná otevře dveře každému, kdo se bude chtít podívat na světový golf.

Vaše promotérská skupina bude organizovat evropský ženský turnaj na Slovensku. Jsou některé aktivity propojené tak, abyste ušetřili? Budete mít možnost prosadit, aby v Tálích startovaly české hráčky?

Naše spolupráce s Ladies European Tour je část dlouhodobé strategie společnosti Quirit Alfa ve Střední Evropě. Jedním z našich cílů je propagovat golf a středoevropský region jako golfovou destinaci. Dámský golf na Slovensku je jedna z vynikajících možností uskutečnit tuto strategii. Společně s týmem, který už připravuje produkci turnaje na Slovensku, se chystáme ukázat možnosti golfového turismu na Slovensku a vynikající pohostinnost slovenského národa a místních turistických destinací. Určitě dáme možnost několika z nejlepších českých golfistek v Tálích startovat. Toto je také část našeho zájmu, dávat možnost českým golfistů se ukázat do světa.

Moravia Silesia Open 2009 - zlaté týčko.

Kdy by teoreticky mohla nastat situace, že bude pořádat čtyři turnaje - dva v Česku a dva na Slovensku?

Společnost Quirit Alfa drží licenci European Tour a Ladies European Tour na deset let v Česku i na Slovensku. Pokud se vše uskuteční dle plánu, pak v roce 2011 uvítáme poprvé v Česku Ladies European Tour a na Slovensku se bude hrát už druhý ročník této soutěže. Stejně bude vypadat situace s European Tour - v roce 2011 bude uspořádán první mužský profesionální turnaj na Slovensku a v Čeladné budeme chystat už třetí ročník Czech Open. Takže rok 2011 nám přinese čtyři turnaje.Najdete na iDNES.czmobilní verze