Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Utrhnu Kličkovi hlavu, vyhrožuje boxer Haye

24 2009
Stojí uprostřed ringu jako krutý gladiátor, v jedné ruce drží urvanou hlavu Vladimira, ve druhé zase Vitalije. Bezvládná těla bratří Kličkových leží na podlaze a crčí z nich krev. Už podle skandálního trička, ve kterém David Haye dorazil v pondělí na tiskovou konferenci, je jasné, že světový box čeká výjimečná událost. A výjimečný boj.

Vypukne 20. června v německém Gelsenkirchenu na fotbalovém stadionu Schalke. Fanoušci už vykoupili 47 tisíc lístků, dalších zhruba 13 tisíc nejspíš brzy zmizí. Zvlášť pokud bude osmadvacetiletý Haye dál provokovat.

"Je otřesné, jak se chová. Komu bude chtít uříznout hlavu příště? Mému otci? Mojí matce? Musím tomu chlapci dát lekci slušného chování. Až se proti sobě postavíme, budu si ho vychutnávat a v posledním, dvanáctém kole ho sejmu. Jeho tvář bude rozpláclá jako pizza," reagoval Vladimir Kličko.

Třiatřicetiletý ukrajinský boxer s vysokoškolským titulem je obvykle nad věcí, distingovaný, provokace soupeřů nekomentuje, ale tentokrát se neudržel. Lehce jste na něm poznali, jak ho v pondělí malůvka na Britově rudém tričku vytočila.

Vladimír Kličko (vlevo) a David Haye

"To já si vybral Hayeho za soupeře, ne on mě. Co si to dovoluje!" řekl Kličko v decentním šedivém obleku.

Za dva měsíce bude mladší ze slavných bratrů obhajovat v Gelsenkirchenu titul mistra světa v těžké váze profesionálních organizací IBF, WBO a IBO. Ten večer slibuje velkou show.

Kličko je současným vládcem profesionálního ringu a Haye podle boxerských expertů dosud nejtěžším protivníkem. Ještě loni byl neohroženým šampionem v polotěžké váze, pak se odhodlal k přestupu o kategorii výš a hned prohlásil: "Přesně za čtyři roky s kariérou skončím a rozloučím se jako král." V nejtěžší váze boxoval zatím jedinkrát, přesto to Klička přesvědčilo natolik, aby ho vyzval na souboj.

A Haye ho chce vystrašit. Zatím verbálně: "Jsem rychlejší a hladovější než kdokoli z těch flákačů, kteří proti Kličkovi boxovali dřív. Já ho v ringu dvanáct kol nenechám, leda by si nechal transplantovat bradu. Nakonec (brácha) Vitalij hodí ručník do ringu, aby ho zachránil. Bude to jeho poslední zápas v kariéře! Nesnáším jeho styl."

Pozor, profesionální bilance velkohubého Brita je vážně úžasná: zatím 24 zápasů, 23 výher, z toho 22krát K.O. před limitem.

Uprostřed fotbalové arény to bude bitva dvou boxerských světů. Kličko je elegán, neudělá pohyb navíc, má promyšlený plán, ohromnou sílu a spoustu zkušeností, ze kterých těží. Jeho zápasy obvykle nestrhnou.

Zato Haye je agresivní a rychlý, někdy se v ringu chová jako hladový tygr, což fanoušky baví.

Je otázkou, jak moc "pokouše" ukrajinského profesora.

Autoři:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze