Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ústecký Votroubek: Cíl je čtvrtfinále. Ale ne z osmého místa

Stanislav Votroubek v dresu z Ústí nad Labem | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2015
S Nymburkem vyhrál čtyři tituly, na závěr kariéry chce basketbalový pivot Stanislav Votroubek pomoct k úspěchu svému Ústí, odkud se před patnácti lety vydal do světa. Nedělá si iluze, že by se Slunetou mohl získat další zlato, ale posunout ji třeba do semifinále NBL, to už by zase takové sci-fi být nemuselo.

„Ústí se do play-off dostalo zatím dvakrát, první rok prohrálo 0:3, druhý 1:3. Tak kdyby to letos ve čtvrtfinále došlo do pátého zápasu, v němž se může stát cokoliv, byl by to zase další pokrok a úspěch. Uděláme pro to všechno,“ slibuje 212centimetrový obr.

Jak moc se to v Ústí změnilo za těch patnáct let, co jste tu nebyl?
Hala je úplně jiná. Když jsem v osmnácti odcházel, nechci říct, že byla na spadnutí, ale byla v daleko horším stavu. Teď je tu prostředí výborné, a co se týká týmu, to zatím nejde moc říct. Každý rok se tu vymění čtyři pět cizinců, letos jsem přišel ještě já, takže tým je prakticky nový. Poznáváme se, sehráváme.

Proč jste se rozhodl pro návrat?
V létě jsme se bavili s trenérem Martinem Stavělem, s nímž se roky znám, že by byli rádi, kdybych sem šel. Jsem Ústečák, konec kariéry se blíží, ať chci, nebo ne, tak jsme se dohodli, že se vrátím. A doufám, že ta spolupráce k něčemu bude.

Dohrajete už kariéru v Ústí?
Po sezoně mi bude pětatřicet, mám tady smlouvu na dva roky. Záleží na zdraví, na výkonnosti. Pokud smlouvu dodržím, tak se uvidí, jestli pak bude třeba ještě zájem z Ústí, nebo z jiného klubu. Těžko teď něco říkat dopředu.

Hrál jste v italském Livornu či ve slovenské Nitře. Další zahraniční štace už by vás nelákala?
Nějaké jsem si už užil, ale kdyby byla nějaká slušná nabídka, tak bych o ní uvažoval. Ale to teď neřeším, buď to přijde, nebo ne. Soustředím se na Ústí, budu se snažit pro něj odvádět co nejlepší výkony.

Co řadíte nejvýš ve své kariéře?
Asi šest let v Nymburku, tedy spíš ty poslední čtyři, kdy jsme vyhráli čtyři tituly. Každý hráč by asi chtěl zlato získat, ať je to v české lize, nebo v jakékoliv jiné. Ty roky byly skvělé, hrál jsem tam se spoustou dobrých hráčů, na to rád vzpomínám. Byl to zatím asi ten vrchol.

Na ústeckou domácí premiéru s USK Praha dorazilo přes tisíc fanoušků. Překvapilo vás to?
Příjemně! Nebylo to tady zvykem, ale Ústí nehrávalo o play-off, spíš ve spodku tabulky. To je znát, diváky to tolik neláká. Ale poslední sezony začali fanoušci chodit, což nám hráčům hrozně pomáhá.

S USK jste vyhráli o bod v prodloužení, chtěli jste diváky navnadit na dramata?
Diváky jsme možná navnadili, ale my bychom se takovým dramatům spíš rádi vyhnuli. Liga bude hrozně vyrovnaná, většina týmů má nějaké cizince, nebude tam žádný vyloženě slabý soupeř. Takže je jedno, jestli budeme vyhrávat v prodloužení, nebo o deset. Hlavním cílem je dostat se do play-off, a navrch ne z osmého místa, což je asi automaticky stopka, protože nejspíš narazíte na Nymburk. Takže chceme do vyřazovací části, a pokud možno, tak nejhůř ze sedmé pozice.Najdete na iDNES.czmobilní verze