Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mladíčci z USK Future Stars přivezli z celoevropského turnaje bronz

USK JE TÝM! Mladí basketbalisté pod vedením trenéra Jana Prágra na turnaji evropské soutěže EYBL. | foto: Michael Šob

24 2015
Zkušenosti, pro které si jeli především, dovezli. A s nimi i zajímavý výsledek. Mladí basketbalisté pod hlavičkou pražského USK Future Stars ve druhé fázi celoevropské soutěže EYBL vybojovali bronz. Celkově končí český zástupce v kategorii do 14 let na čtvrté pozici. Na květnové superfinále v Rize nedosáhli, ale na první polovinu startovního pole ano.

Zůstaneme-li u výsledků z European Youth Basketball League, mladí Češi na prvním turnaji v Szekésféherváru nestíhali římskou Stellazzuru a na tom druhém v Szolnoku zase nenašli sílu vzdorovat Albě Berlín (44:83).

„Alba hrála od první minuty velmi disciplinovaně, trestala každé zaváhání USK a už v první čtvrtině si vybudovala šestnáctibodové vedení. Bylo to především díky doskoku pod oběma koši, kde jasně dominovala,“ popsal německou sílu a preciznost manažer USK Michael Šob.

Zato se soupeři z jihovýchodu Evropy se Pražané v této věkové kategorii měřit mohli. Jestliže na lednovém turnaji zaváhali proti budapešťskému Vasasu prohrou o bod, těsně porazili Cibonu Záhřeb a jednoznačně pokořili Szolnoki Olaj, pak o dva měsíce později vybojovali tři výhry z kategorie jednoznačných.

Honvéd Budapešť rozdrtili 96:35, Flash Bělehrad přehráli 83:58 a s Dávid Kornél Basketball Academy otáčeli po nepovedené první čtvrtině na 72:53.

Mladíci v dresu USK na turnaji EYBL:Mathias Machálek (vpravo) míří ke koši...

Mathias Machálek (vpravo) míří ke koši Honvédu Budapešť.

Mladíci v dresu USK na turnaji EYBL:Martin Zídek (11) míří ke koši Honvédu...

Martin Zídek (11) míří ke koši Honvédu Budapešť.

Mladíci v dresu USK na turnaji EYBL: Daniel Plášil (18) míří ke koši Honvédu...

Daniel Plášil (18) míří ke koši Honvédu Budapešť.

Nejužitečnějším hráčem výběru byl jmenován Marek Vyroubal, který rovněž ovládl statistiku asistencí celé soutěže. Březnový turnaj se podařil i Danielu Plášilovi, který se mezi všemi „asistenty“ propracoval na třetí místo a prosadil se na devátou příčku mezi střelci. A na doskoku kraloval Matěj Fanta, který si jako jediný ze všech účastníků EYBL udržel dvouciferný průměr.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze