Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolt je v Ostravě. Napřed se divil, pak řekl: Těším se na nový stadion

Usain Bolt přiletěl do Ostravy na Zlatou tretru. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

23 2015
Soukromým letadlem z Vídně přiletěl jamajský sprinter Usain Bolt do Mošnova. Největší hvězda Zlaté tretry Ostrava dorazila na úterní mítink dnes v 19.22.

„Jsem pořádně unavený,“ řekl nejobletovanější světový atlet současnosti v letištní hale. „V letadlech jsem pořádně nespal. Už se těším do hotelu.“

Za sebou měl dvacet hodin cesty z Kingstonu přes Londýn a Vídeň. Tvrdí, že na závod na 200 metrů je připravený dobře. „Trénoval jsem tvrdě. Budu se snažit o svůj letos nejlepší výkon,“ podotkl.

Pořadatelé si přejí, aby zaběhl nejlepší čas roku, což by znamenalo dostat se pod 20 vteřin. S ním by byl spokojený i Bolt, jehož v Ostravě doprovází jeho manažer a masér.

Manažer Tretry Alfonz Juck je přesvědčený, že Bolt bere ostravský start nadmíru vážně vzhledem přípravě a stavění sezony směrem ke světovém šampionátu v Pekingu.

Fotogalerie

„Zdejší závod je pro něho velmi důležitý, aby se s trenérem utvrdili, že jsou na dobré cestě,“ podotkl Juck. „Další start má až třináctého června v New Yorku na Diamantové lize, tam má běžet stovku.“

Usain Bolt řekl, že se do Ostravy těšil. „Vždycky jsem tu byl spokojený,“ uvedl. Vrací se po dvou ročnících Tretry, které vynechal kvůli zranění a přípravě na mistrovství světa.

V Ostravě bude závodit posedmé. Je to jeho šťastné číslo? „Ani nevím, jestli mám nějaké šťastné číslo,“ pousmál se světový rekordman, šestinásobný olympijský vítěz a osminásobný mistr světa.

Překvapila ho informace, že stadion, který dobře zná je po rekonstrukci úplně jiný. „Vážně?“ rozzářily se mu unavené oči. „O tom jsem neslyšel. To je skvělé. Moc se těším,“ řekl sprinter.

Organizátoři mítinku jsou v pohotovosti. Největší atletickou hvězdu vždy bedlivě střeží. Jenže tu a tam jim uteče. A právě toho si Bolt na Ostravě cení.

„Má rád, že není pod takovým velkým drobnohledem jako dejme tomu v některých velkoměstech jako je Paříž, Řím, kde si musí dávat velký pozor. Tam by asi jen tak nemohl vyjít na ulici,“ dodal Alfonz Juck.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze