Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ulevilo se nám už po pěti bodech, přiznala Jášová po úspěchu Brna

Julie Jášová | foto: Jaroslav Ožana, MF DNES

15 2010
Z historického úspěchu se mohou radovat volejbalistky KP Brno. A ani je to nestálo moc sil a nervů. Stejně jako v Nizozemí, tak i doma porazily ve 3. kole Vyzývacího poháru Sliedrecht 3:0. A ve čtvrtfinále se může Julie Jášová se spoluhráčkami těšit na turecký Galatasaray Istanbul, první zápas sehrají venku 27. ledna.

Co pro vás znamená postup?
Je to velký úspěch Brna a pro nás zkušenost, protože si zase zahrajeme s jiným týmem a podíváme se do jiné země. Navíc Istanbul by měl mít lepší družstvo než Sliedrecht. Doufám, že se díky tomu zase vyhoupneme výš.

Co vás čeká v Turecku?
To vůbec nevím, co nás tam může čekat, ale budeme připravené. Je tam ale prý velká hala a hodně fanoušků, takže bude nejtěžší se s tím vypořádat. Snad se toho nebudeme bát.

Ulevilo se vám po prvním vyhraném setu, že už máte jistý postup?
To určitě. Ulevilo se nám vlastně už po prvních pěti bodech, vedly jsme 5:0. Ony to asi vůbec nečekaly, byly hodně přehecované.

Nebyl Sliedrecht až nečekaně slabý soupeř?
Čekaly jsme, že budou silnější. Ale nepřihrály si a to byl jejich hlavní problém. Dávaly jsme hodně es a to bylo klíčové.

Cítíte se zase silnější? Jste na vítězné vlně...
Doufám, že to bude pokračovat. V lize nemáme zas tak těžké soupeře. Ale jestli postoupíme dál v Českém poháru, tak nás čeká Prostějov a tam se to asi poruší (úsměv).

Jaké je to zpestření sezony, že nejezdíte jen po českých halách a zahrajete si s cizími týmy?
Je to dobré a pro nás je výhoda, že máme jiného soupeře. Znamená to novou přípravu a není to stereotyp. Je to super, zvlášť když jsme takhle mladý tým.

Těšíte se tak i na přípravu u videa?
Rozhodně víc, než když se chystáme na někoho, koho známe (smích). To už se někdo ani pořádně nedívá. Takhle to všechny zkoumáme.

Stihnete to nějak oslavit?
Počkáme do soboty, to hrajeme se Slavií (úsměv).Najdete na iDNES.czmobilní verze