Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ukřičené princezně nestačí být krasavicí

25 2003
Bradenton - Jakmile tenisová kráska Maria Šarapovová vykročila z kavárny ve wimbledonském areálu, přiskočili tři fotoreportéři a svými objektivy jí zamířili do tváře. "Začala jsem se strašně smát, překvapilo mě to. Občas je lepší nosit sluneční brýle nebo čepici," řekla.

Dívka narozená na Sibiři sice ještě čte příběhy o Pipi Dlouhé punčoše, zároveň však v šestnácti poznává, jak se žije slavným lidem.

Pozornost poutá vzezřením i sportovním talentem. Fanoušci básní o jejích úžasných nohách i jemném obličeji. Zakládají internetové stránky, na nichž v galeriích sbírají snímky mladé Rusky.

Média rozebírají hlasité výkřiky, kterými občas provází své údery, hrané s ohromnou silou. Tolik diskutované vokální projevy Moniky Selešové jsou proti řevu Šarapovové pouhým šeptáním.

Však už jí novináři „přišili“ přezdívku The Queen of the Scream, tedy Královna vřískotu. Stěžovali si na ni nejen soupeřky, ale dokonce i hráči z okolních kurtů.

Několikrát byla proto napomínána, přesto se čas od času neudrží. Od čtyř let hraje tenis. V šesti se v Moskvě zúčastnila exhibice Martiny Navrátilové. V devíti nastoupila do vyhlášené akademie Nicka Bolletieriho na Floridě.

Kvůli tomu byla na dva roky odloučena od své matky, která tehdy zůstala ve vlasti kvůli potížím s vízy a z finančních důvodů.

Sebejistá Šarapovová se letos protloukla až do čtvrtého kola Wimbledonu.
Podle znalců brzy pronikne do světové elity. Je přirovnávána ke krajance Anně Kurnikovové, jenže ta svůj talent rozmělnila v milostných aférách.

Šarapovová už také pro sportovní časopisy pózuje v krátkých šatičkách s rozpuštěnými dlouhými blond vlasy. Jistě se kolem ní co nevidět začnou rojit zámožní nápadníci.

Kurnikovovou však následovat nechce. Nehodlá zůstat pouze vřeštící hvězdičkou.
"Narodila jsem se, abych se stala jedničkou!" tvrdí.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze