Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Udeřily neštovice. Přišel o celou letní sezonu

Jiří Jedlička - Jiří Jedlička. | foto: Radek KalhousMF DNES

14 2006
Pardubice - Nemilosrdná nemoc udeřila... A plavec Jiří Jedlička přijde o celou letní sezonu.. Pardubická reprezentační stálice si v nejlepším případě zazávodí až v říjnu. Že "něco" není v pořádku, Jedlička zaregistroval už v listopadu. Do dubnového mistrovství světa v čínské Šanghaji se sice s pomocí antibiotik stihl vykřesat z nejhoršího, ale pak udeřily neštovice.

"To byl bonus ke všemu. Měl jsem čtyřicítky horečky a šest dnů jsem si poležel v nemocnici. Nejen na plavání jsem neměl ani pomyšlení," pokrčil rameny devatenáctiletý talent.

Možná i podcenění choroby stálo za rozpačitým vystoupením Jedličky na světovém šampionátu v krátkém bazénu. Do Číny vyrazil plný sebevědomí s cílem vylepšit osobní rekordy, ale nebylo z toho nic. "Nejlepší nakonec byla polohová štafeta.
Bylo to zatím moje nejhorší mistrovství," řekl.

Jenže nejhorší mělo teprve přijít.

Neštovice Jedličku na půl roku vyřadily nejen z boje o další české tituly, ale přijde také o mistrovství Evropy v Budapešti. Domácí šampionát v Praze měl být jen rozplavbou s "povinným" cílem: kvalifikovat se na Evropu.

"Nejdřív jsem z toho byl hodně špatný, ale nakonec to tak zlé nebude," snaží se myslet optimisticky pardubický plavec. "Ani nepamatuju, kdy jsem na mistrákách chyběl naposledy."

Mistrovství Evropy mohlo pro Jedličku být pátým vrcholným podnikem mezi seniory v řadě, místo toho jej bude sledovat jen z televize. "A víte, že mě to zas tolik nemrzí. Vždyť už tři roky jsem nikde nechyběl. Potřeboval jsem si hlavně psychicky odpočinout," pronesl.

Pardubický prsař pokorně přiznává, že ani tentokrát během ataku choroby nevydržel úplně v klidu. "Snažil jsem se doma posilovat a těšil se na vodu," usmál se.

Jedlička se dočkal nedávno a do vody vstupoval plný obav, jestli neztratil to, čeho si plavci cení nejvíce - citu pro vodu. "Cítím se až překvapivě dobře. Je jasné, že vytrvalost není taková co bývala, ale to doženu. A v říjnu se vrátím i na závody," plánuje.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze