Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

U začátků vítkovického florbalu bylo jen šest lidí

Vítkovičtí florbalisté se během sedmnáctileté existence klubu radovali čtyřikrát z mistrovského titulu. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

22 2009
Od roku 1992 se píše historie vítkovického florbalového klubu. A historie je to úspěšná. Klub během ní získal čtyři mistrovské tituly, ten zatím poslední vybojovali florbalisté 1. SC WOOW Vítkovice o víkendu. Co se úspěchů týká, je na tom lépe pouze pražský Tatran Střešovice.

"Klub jsme zakládali 10. října 1992 u nás doma. Na zakládající schůzce klubu, který se tehdy jmenoval 1. SC Ostrava, bylo tenkrát šest lidí," líčil zakladatel vítkovického florbalu Marcel Pudich.

A jak že se vlastně dostal florbal do Ostravy? V roce 1992 jsem byl pracovně na půl roku v Praze. Tam mě kamarádi pozvali, abych si šel s nimi zahrát," vzpomínal Pudich. "Chodili jsme pravidelně jednou týdně, líbilo se nám to. Byli jsme odkojeni hokejem na ulici."  

Ještě v témže roce získal Pudich první sadu hokejek. "Pak jsem ještě dojížděl do Prahy hrát turnaje, ale v říjnu jsme založili náš klub a už před Vánocemi jsme jeli na turnaj do Prahy," podotkl Marcel Pudich.

"Pořádal ho střešovický Tatran amy jsme tam skončili mezi dvanácti účastníky na pátém místě. Začátky byly pěkné, bylo to vlastně jen o zkrocení lehkého míčku."

Lidé z 1. SC Ostrava pak šířili florbal dále. "Podíleli jsme se na vzniku dalších týmů, ať už North Star Ostrava, nebo Dream Teamu, což je vlastně dnešní Pepino," poznamenal Pudich.

V roce 1993 rozšířil řady vítkovických florbalistů i kapitán současného extraligového kádru Daniel Folta. "Objevil jsem ho na turnaji v Ostravě v květnu 1993. Hrál za strojní průmyslovku. Byli tam tři šikovní kluci, on z nich byl ale nejlepší a okamžitě jsme ho zlanařili k nám," usmál se Pudich, který sám stále hraje. "Už ale veteránskou ligu a za Chodov, protože jsem v Praze."

A vítkovický klub? Ten vybojoval tituly v letech 1996, 1997, 2000 a letos. Základna se z původních šesti členů také rozrostla. "Je nás asi čtyři sta," uvedl klubový sekretář Roman Sladký.Nejčtenější

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze