Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tyson se s Lou Savaresem nemazlil

25 2000
G l a s g o w - Pouhých osmatřicet sekund stačilo bývalému mistru světa Miku Tysonovi, aby porazil v Glasgowě v souboji boxerů těžké váhy Loua Savarese. Hned prvním úderem poslal třiatřicetiletý Američan svého protivníka k zemi, když se Savares zvedl, zasypal ho Tyson dalšími údery a levým hákem ho znovu knokoutoval, což přimělo rozhodčího Johna Coyleho souboj ukončit.
To se však nelíbilo asi dvaceti tisícům fanoušků, kteří v Hampden Parku čekali v dešti a chladném počasí do půlnoci na velký souboj. Oba boxery proto vypískali za příliš krátké
představení.

Původně měli Tyson se Savaresem boxovat deset kol. Tyson měl ale od začátku znatelnou převahu a když levým hákem Savarese zasáhl, Coyle ho odpočítal do pěti. Poté sudí přerušil zápas, což ale Tysonovi nevadilo a udeřil Savarese ještě dvakrát. Rozhodčí
musel Tysona odstrčit a když byl průběh souboje v dalších 26 sekundách stejný, prohlásil zápas za ukončený, i když Savarese protestoval.

"Jsem ten nejkrutější a nejbrutálnější boxer, který kdy byl," prohlásil Tyson. Savarese se bránil a i když měl opuchlé oko, chtěl dále boxovat. "Můžu pokračovat," žadonil Savares. Když se nechal ošetřit, prohry litoval. "Jsem hrozně zklamaný, vždyť jsem tak tvrdě dřel. Měl jsem pokračovat," řekl.

Tyson při odpovědi na otázku, zda nastoupí v boji o titul světového šampióna proti Lennoxi Lewisovi, nešetřil tradičně silnými slovy. "Chci tvoje srdce. Vyrvu ti ho z hrudi a nechám sežrat," vzkázal Britovi v euforii. Poté se ale uklidnil a přiznal, že ještě není připraven. "Potřebuji ještě trénovat, vyšel jsem trochu ze cviku," dodal.

Zápas se Savaresem byl pro něj teprve pátým v průběhu uplynulých čtyř let. Nejkratším ale nebyl, protože v červenci 1986 Tyson knoukoutoval Marvise Fraziera už po půlminutě. Současná Tysonova bilance je 48 vítězství, z toho 42 k.o., a pouhé tři prohry. Savarese prohrál počtvrté z 46 utkání, ale bilanci si pokazil až v předchozích sedmi zápasech.

Za 38 sekund práce dostal Tyson osm miliónů dolarů, Savarese 850.000 dolarů. Ani jeden z nich se nedostavil na tiskovou konferenci, ale když odcházel Tyson od ringu, vzpomněl si na svého přítele Darryla Bauma, který byl minulý týden zastřelen v
Brooklynu. "Tento souboj věnuji právě jemu," dodal Tyson.

Bývalý mistr světa v boxu Mike Tyson (vpravo) odstrkuje rozhodčího Johna Coyleho ve snaze zasadit další úder Lou Savaresovi.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze