Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Týmy F1 jsou opět jednotné. Ale bude to na Mosleyho stačit?

Závodní pole F1 | foto: Reuters

23 2009
Monako (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Sklenka šampaňského, kubánský doutník, nohy nahoře, jedna nebo lépe dvě modelky po boku. Jachta vedle jachty v monackém přístavu to je stejné, jen jedna z nich se proměnila v zasedací místnost, v debatní kroužek - na palubě Force Blue Flavia Briatoreho se řeší budoucnost formule 1.

Sdružení konstruktérů F1 (FOTA) vzniklo, aby sjednocené týmy dokázaly čelit jako jeden muž Mezinárodní automobilové federaci.
Prezident vrcholné motoristické organizace se sice jednotu sdružení pokoušel rozstříštit, a dobře mu k tomu posloužila "difuzorová aféra", v průběhu které na sebe šéfové týmů házeli špínu, jakoby nebyli přítomni u nejvyššího soudu FIA, ale při sedmnáctém projednávání pohlavkového zákona v českém parlamentu.

Mluvčí Ferrari

"Byla to dlouhá a konstruktivní debata, i když žádné definitivní řešení nebylo nalezeno. Ale na konci tunelu se už objevilo světlo."

Jenže pak přišel Mosley s alternativními rozpočtovými stropy, které by zasáhly jeden tým jako druhý, a jednota se vrátila. Když v pátek odpoledne vystupoval prezident Ferrari Montezemolo, následován svými kolegy, z Force Blue, mohl vyčkávajícím novinářům sdělit: "Týmy F1 jsou zcela jednotné."

Asi se jim však nepodařilo dostat Mosleyho natolik do rohu, jak by bylo potřeba, protože na následném sezení s prezidentem FIA k dohodě opět nedošlo. Mosley od svého 40milionového stropu neupustil a týmy se nechtějí přihlásit do dalšího ročníku.

Ale obě strany svorně tvrdí, že "k pokroku došlo." Montezemolo i Mosley sdělili, že našli společnou řeč, a že ještě v Monaku bude budoucnost formule 1 vyřešena. Další zasedání je na pořadu dne v sobotu v podvečer.

"Myslím, že tento víkend se podaří dosáhnout dohody," sdělil výkonný ředitel vedoucí stáje šampionátu Brawn GP, Nick Fry. "Obě strány předložily své návrhy řešení a jsem si jist, že na ně naváže produktivní diskuze. To je velký pokrok."

Uzávěrka přihlášek do Grand prix F1 2010 byla FIA stanovena na 29. května.

Autor:


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze