Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Týmům formule 1 se nový systém bodování nelíbí, požadují změny

Týmy formule požadují úpravu systému bodování - ilustrační foto. | foto: Reuters

25 2010
Prosincová revoluční změna bodování závodů mistrovství světa formule 1 nemusí být konečná. Týmy po společné schůzce požadují jiný systém, který by měl jezdce více nutit k předjíždění.

Podle agentury Reuters se zástupci jednotlivých stájí shodli, že druhý jezdec v cíli měl získat do hodnocení seriálu 18 bodů a ne 20, jak bylo ustanoveno v prosinci.

Vítěz má nadále brát 25 bodů a třetí 15. Mírné změny by se měly týkat i dalších míst, a to proto, aby piloti měli větší motivaci na předjíždění. Návrh musí ještě schválit Mezinárodní automobilová federace FIA.

Do loňské sezony bodovalo v závodech mistrovství světa osm jezdců, přičemž vítěz získal deset bodů. V prosinci FIA reagovala na navýšení počtu závodních stájí na třináct zavedením nového bodování podle systému 25-20-15-10-8-6-5-3-2-1.

Stáje však po pondělním jednání požadují, aby byl bodovací systém upraven na 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1. "Hlavní myšlenkou je, aby byla větší motivace pro předjíždění. Příští pondělí to navrhneme na jednání FIA. Neměl by s tím být problém," doufá šéf stáje McLaren Martin Whitmarsh.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze