Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tým MS Racing se už připravuje ve Valencie

19 2006
Jílovice - Motocyklová sezona na silnici začíná i pro jezdce jílovického týmu MS Racing. Včera odcestovali na první závod do Valencie. Letos je tým, který dal dohromady Martin Smrž, složený ze tří jezdců. A má vyšší ambice. Ve třídě Superstock 600 pojede v mistrovství Evropy stejně jako v loňském roce anglický jezdec Barry Burrell.

Ve třídě Superstock FIM Cup 1000 bude opět startovat další Angličan Richard Cooper. Hodně fanoušků má mladší z bratrů Smržů Matěj. Pojede ve třídě s Cooperem. Kraken, jak mu přezdívají, se před téměř dvěma lety vážně zranil a jeho návrat byl nejistý. Ale loni si zkusil mistrovství republiky a v Brně jednu ze tříd vyhrál.

Chuť závodit má obří. Potvrdily to i testy na okruzích ve Španělsku. Při oficiálních testech na okruhu ve Valencii, kde seriál FIM Cup i mistrovství Evropy o víkendu začne, byl Matěj Smrž čtvrtý nejrychlejší. Kolega Cooper byl o 0,618 vteřiny pomalejší a skončil jedenáctý.

"Ve Španělsku jsem měl celkem sedm testovacích dnů," oznámil včera Matěk Smrž. Tým vyzkoušel i okruh v Cartageně.
"Všichni jsme měli jen jednu motorku," popsal Smrž.

Každý jezdec bude mít v sezoně dvě stejně ostré hondy. Na testy si ale každý vezl jednu, protože nebyl čas připravit i druhé stroje. Tým dostavoval kamion, ve kterém už měsíc ve Španělsku strávil.

"Ještě není úplně hotový, ale plánujeme, že ho dokončíme, až se vrátíme z Valencie," uvedl Matěj Smrž.

Upřesnil, že při práci na motocyklech po návratu z testů provedl tým další drobné úpravy, které by měly být znát. "Vypadá to nadějně," poznamenal Smrž. "Musíme počkat, jak budou motorky vypadat při závodech."

Oba jezdí na upraveném stroji Honda CBR 1000 RR. "Oba jsme ve Valencii dosahovali lepší časy než Richard na stejném okruhu při závodě v loňském roce," poznamenal Smrž. Cooper byl loni ve Valencii desátý a celkově skončil na 13. místě. Letos se má protlačit do desítky, kde chce být i Matěj Smrž.

Je přesvědčený, že MS Racing má pro letošní sezonu výtečnou techniku. "Myslím si, že máme velice dobrý materiál," prohodil. "V naší třídě se s ním dá dosahovat nejlepších výsledků."

 "Jsou to už dva roky, co jsem na litru pořádně neseděl, ale přesto si dobře pamatuji problémy s brzdami," prohlásil dále Jihočech. "Musel jsem si po přestávce zvykat i na brzdy, které jsou na mé současné hondě o mnoho silnější."

Na testech jezdil se standardním motorem s minimem úprav.  "Byl jsem ale z motorky i tak příjemně překvapený," ujistil.

Teď už má motor u obou strojů vylepšený a připravený na závody.

"Při testech ve Valencii jsem byl i k mému údivu docela rychlý," smál se. "Ale nerad bych něco zakřikl. Uvidíme při prvním závodě, jak na tom doopravdy jsme." Seriál má celkem 10 závodů. Jako pátý je v prohramu 23. července závod v Brně.Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze