Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tým Chambery udělal v Karviné velký dojem

18 2003
Karviná - Jeden z nejlepších týmů, jaký kdy v dlouhé pohárové historii v Karviné hrál. Tak silný dojem udělali házenkáři francouzského Chambery. "Špičkový tým," uznale přikývnul trenér Jiří Kekrt. "Podívejte na ten výborný pohyb celé pětice bez míče," rozplýval se na komentátorském stanovišti Milan Berka.

A to je pouze zlomek chvály, který na účet vítězů v neděli padl. Chambery má famózní spojky. Na levé straně Narcisse, gumový atlet s ohromným výskokem a ránou.

Na pravé Stoecklin, jedna z házenkářských legend. Před šesti lety byl vyhlášen nejlepším hráčem planety a pořád má formu.

"Stoecklin se mi líbil strašně," říkal karvinský René Vašek. "Vypadal, že nemá o hru zájem a najednou dva rychlé kroky, fantastický švih levačkou a přesně umístěný míč mu letí tam, kam chce."

Velká škoda, že za Karvinou nemohl nastoupit zraněný Kamil Heinz. Pohled na střeleckou bitvu dvojiček Heinz-Brůna proti Stoecklin-Narcisse, to by byla házenkářská lahůdka.

Chambery však nemá hru postavenou pouze na spojkách. Góly dávají pivoti i křídla.
A všechno v bráně jistí úřadující mistr světa Chorvat Vlado Sola. "Chambery má vyrovnanější tým než Montpellier, který loni Ligu mistrů vyhrál," přitakal Vašek.
"Mohou dokázat to samé."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze