Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tyčkaři budou skákat na Václavském náměstí

13 2006
Praha - Čeští rekordmani Adam Ptáček a Pavla Hamáčková budou ve středu 14. června obhajovat vítězství v 15. ročníku tradičního mítinku Pražská tyčka, který se uskuteční na Můstku v dolní části Václavského náměstí. Ptáček loni exibiční závod vyhrál podruhé v kariéře, Hamáčková premiérově.

S obhájci loňských prvenství budou soupeřit zejména němečtí závodníci. Mezi muži je ve startovní listině Michael Stolle, který má osobní rekord 595 centimetrů z roku 2000.

Letos ještě neskákal, v loňské sezoně si na konto připsal výkon 560 cm. Stejnou výšku už letos překonali také Ptáček i jeho oddílový kolega Štěpán Janáček. Do bojů na předních pozicích může promluvit i Američan Adam Keul, jenž v této sezoně rovněž skočil 560 centimetrů.

Největšími soupeřkami Hamáčkové budou německé reprezentantky Nastja Ryshichová, která má na kontě z mítinku v Lille 450 centimetrů, a Sabine Schulteová s letošním maximem 440 cm.

Nechybí ani Polka Rosza Kasprzaková s osobním rekordem 440 cm. Skákat bude také Kateřina Baďurová, další jistá česká reprezentantka pro srpnový evropský šampionát v Göteborgu.

Exhibiční závod Pražská tyčka v uplynulých třech letech provázela nepřízeň počasí. Loni byl závod přerušen, v roce 2003 dokonce předčasně ukončen. Tentokrát předpověď počasí hlásí teplo a slunečno.

Ženy ve středu na Můstku začnou závodit v 15 hodin, muži o dvě hodiny později.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze