Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj v Cromwelu má kvarteto lídrů, mezi nimi žádný Američan

Padraig Harrington a jeho caddie Ronan Flood, první kolo Travelers Championship 2010. | foto: AP

25 2010
Čtveřice neamerických hráčů zahrála kolo za 64 ran (šest pod par) v úvodním dnu turnaje Travelers Championship, jímž pokračuje zámořská sezona PGA Tour. Dva jsou z ostrovní Evropy - Ir Padraig Harrington a Angličan Justin Rose - a ve vedení je doplňují Australan Mathew Goggin a Jihokorejec Charlie Wi.

Ani devadesátiminutové přerušení, zaviněné dešťovou přeháňkou, nepoznamenalo hřiště TPC River Highlands natolik, aby se na něm nedalo skórovat. Vítr se totiž uklidnil a greeny zůstaly měkké.

Obloha však odpoledne zůstala převážně podmračená a viditelnost snížená. Možná i proto je v popředí výsledkové listiny převaha golfistů z ranní poloviny startovního pole, přestože i některé z nich déšť zdržel.

Charlie Wi, první kolo Travelers Championship 2010.

Charlie Wi, první kolo Travelers Championship 2010.

Na bilanci -6 se v Cromwellu ve státě Connecticut nejprve dostal Wi, jemuž se podařilo zahrát kolo bez bogey. Osmatřicetiletý asijský golfista, usídlený už dávno v USA, přijal anglickou podobu jména, ovšem všech svých sedmi turnajových titulů získal na kontinentu, odkud pochází.

Také o dva roky mladší Goggin, jehož skórkarta obsahuje jen pary či birdie, na svůj velký americký úspěch čeká, své čtyři výhry posbíral na nižších soutěžích v USA, Evropě i Asii a od roku 1999 nevyhrál ani jednou.

Mathew Goggin, první kolo Travelers Championship 2010.

Mathew Goggin, první kolo Travelers Championship 2010.

Oproti jmenované dvojici je Harrington těžká váha. Uteklo mu bogey na čtrnácté jamce, přesto druhou devítku (začal kolo na desátém na odpališti) zahrál za -4 a brzy rozšířil počet lídrů na tři. Ir letos v USA získal tři umístění v top 10, jeho letošní výdělek už překročil hranici milion dolarů a rád by získal největší podíl z šestimilionové dotace na Travelers.

Jediným hráčem z odpolední části, jemuž se podařilo dorovnat bilanci šesti mínusových ran, se stal Rose. S tím jak se mraky postupně přece jen protrhaly, nadechl se k mohutnému finiši. Po dvanácté jamce, kde se dopustil jediného bogey, byl na úrovni -1. Pak ale následovala řada pěti birdie, jež Angličan uzavřel závěrečným parem.

Vítěz Memorialu ze začátku června Rose nestartoval ani na Masters ani před týdnem v US Open, přesto by si vítězstvím pomohl ke třetímu místu v průběžném pořadí FedEx Cupu.

Jen o jednu ránu horší skóre než kvarteto na prvním místě zahrálo na hřišti s parem 70 hned sedm golfistů. Až tady najdeme Američany, jimž hráči jiných kontinentů zatím vítězství na jejich domovských turnajích letos berou dost často.

Jason Bohn a Vijay Singh, první kolo Travelers Championship 2010.

Jason Bohn a Vijay Singh, první kolo Travelers Championship 2010.

O druhou pozici se dělí i kapitán amerického rydercupového týmu Corey Pavin či Vijay Singh z Fidži. Bývalý světový hráč číslo 1 má ve skórkartě hned za sebou eagle (13. jamka, par 5) a double bogey (14., 4).

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze