Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Berdych: Nejhorší zápas v sezoně. Teď mě čeká mission impossible

Tomáš Berdych se v utkání se Stanem Wawrinkou snažil, lepší formu však měl jeho soupeř. | foto: Reuters

10 2014
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Modře nasvícené divadlo v londýnské O2 areně vyhlíželo tenisovou show. Místo ní vidělo v zápase Tomáše Berdycha se Stanem Wawrinkou krutou "popravu". "Bohužel to byl můj nejhorší zápas v sezoně a nechal jsem si ho zrovna na start Turnaje mistrů," mrzelo Berdycha.

Za čtvrt hodiny prohrával 0:4. Za půl hodiny ztratil první set. A za necelou hodinu bylo hotovo. Berdych zahrál pouze čtyři vítězné míče, pětkrát tolik nevynucených chyb a výrazně si zkomplikoval šance na postup ze skupiny. „To není nejlepší začátek. Ale takové dny jsou. Člověk musí koukat dopředu,“ nevzdával se.

CÍTÍM SE NĚJAK TAKHLE...  Tomáš Berdych a jeho rozpoložení v utkání se...

CÍTÍM SE NĚJAK TAKHLE... Tomáš Berdych a jeho rozpoložení v utkání se Stanislasem Wawrinkou.

Jak jste se cítil na kurtu? Měl jste nějaká omezení související s koncem sezony?
Cítil jsem se opravdu dobře. Nejsem unavený, fyzicky ani psychicky, měl jsem dost času se nachystat po posledním turnaji v Paříži. Prostě to byl špatný den.

První čtyři gamy jste prohrál rychle. Neovládla vás po takovém startu panika?
Možná to tak nevypadalo, ale snažil jsem se najít cestu, jak začít cítit míč. Normálně se snažím trefovat míč čistě, hezky, ale dneska jsem trefoval hodně rámů, nebylo to tam. Musím si sednout s mým týmem a zkusit na tom pro příště zapracovat. Dnes to pro mě nefungovalo.

Fotogalerie

V trénincích jste žádné problémy necítil?
Jsou místa, kam přijedete a můžete trefovat míč se zavřenýma očima. Tady je to pro mě trochu odlišné. Je to větší výzva, najít tu správný rytmus. Někdy se to podaří, někdy ne. Dnes to byl ten nejhorší případ. Nebyly tu žádné jiné problémy.

V prvních zápasech se vám tu nedaří, zato druhý jste vždy vyhrál. Čím to?
Přijedete sem a hrajete rovnou proti nejlepším hráčům na světě. Nemáte čas najít rytmus proti někomu, kdo je níže na žebříčku. V tom je to trochu jiné. Ale ty začátky v minulých letech byly přece jen o trochu lepší. Teď můžu jen bojovat a hrát dobrý tenis.

Povzbuzuje vás nyní, že máte z druhých zápasů stoprocentní bilanci?
Druhé zápasy jsou samozřejmě lepší, to je bez debat, ale člověk to musí mít něčím podložené. Bude důležité chytnout zpátky ztracený vlak. Zase tak daleko neodjel. Sice to utkání vypadalo hrozně, ale myslím si, že to nebylo o tom, jak on hrál, ale já jsem mu absolutně v ničem nevzdoroval a nekladl odpor. Bude to jenom o mé hře.

Co změnit před dalšími zápasy?
Mé skóre mi nepomůže. Jsem v nejhorší možné situaci, v jaké můžu být. Jestli budu hrát nejprve s Marinem, nebo s Novakem... Porazit je oba a postoupit je teď skoro mission impossible. Musím se připravit, ať už to bude Marin, nebo Novak. Musím zkusit hrát lépe.Nejčtenější

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?

Najdete na iDNES.czmobilní verze