Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Turnaj Justina Timberlaka pro Čejku končí, mladík Fowler chce první titul

Alex Čejka už na pátém turnaji po sobě neprošel cutem. O účast v příštím ročníku PGA Tour se však obávat nemusí, kartu si zajistil už v základní části PGA Tour. | foto: AP

23 2010
Alex Čejka se sice ve druhém kole turnaje Justina Timberlaka zlepšil, ale od víkendových kol jej dělily tři rány.

Alex Čejka i na čtvrtém a předposledním turnaji tzv. Podzimní série americké PGA Tour neprošel cutem, přestože se oproti prvnímu kolu výrazně zlepšil.

Za hrozným startem, kdy po jedenácti jamkách byl na skóre +6, nemůže poranění ruky, kvůli němuž odstoupil minulý týden, ale vadný driver. Jelikož se jednalo o vadu materiálu a na pohled hůl nebyla poškozená, nemohl ji Čejka vyměnit. Nakonec den ukončil na +2.

V pátek vyrazil na hřiště v Las Vegas, kde německý reprezentant českého původu žije, už s novým driverem a snahou vykřesat naději na cut. Čejka startoval z desítky a po sedmi jamkách měl na svém kontě čtyři birdie a rázem byl blízko toho, aby se protlačil do víkendových kol.

Na sedmnáctce však musel připisovat dvě rány, v průběhu kola zahrál ještě tři bogey, takže ani další čtyři birdie nepomohly. S bilancí za dvě kola -1 mu cut unikl o o tři údery.

Rjudži Imada, 2. kolo JT Shriners Open

Japonec Rjudži Imada nezažívá povedenou sezonu. Vítězství v Las Vegas by vše změnilo.

Turnaj je ve své polovině a v čele se usadil Jonathan Byrd. Dvaatřicetiletý Američan útočí na svůj čtvrtý titul z PGA Tour a v pátek zahrál devět birdie a jedno bogey, celkem 63 ran.

Ještě o ránu lepší byl ve druhém kole Japonec Rjudži Imada, který v sobotu předvedl eagle, osm birdie a jedno bogey.

Imada si pochvaloval, že před druhým kolem pršelo. "Nejsem žádný velký ranař, takže mi pomohlo, že greeny byly měkčí. A vy víte, že mé hře to vždy docela dost prospěje," odpověděl novinářům.

Z třetího místa ztrácí další ránu pětice hráčů, mezi kterými je i nováček Alex Prugh nebo obhájce titulu Martin Laird ze Skotska.

Rickie Fowler, třetí kolo Memorial Tournament 2010.

Současná největší naděje amerického golfu Rickie Fowler.

Na titul si dělá zálusk i mladík Rickie Fowler, nejmladší člen amerického rydercupového týmu. V sobotu nemusel ani jednou připisovat ránu, naopak sedmkrát skóre zlepšoval. Na Byrda ztrácí tři rány.

"Prvním krokem k vítězství je cut. Ten jsem udělal a na víkend si připravil slušnou pozici. Mohla být ještě lepší, kdybych hrál líp pětipary," uvedl jednadvacetiletý Američan, který před rokem vletěl do PGA Tour ve velkém stylu.

Justin Timberlake Shriners Hospitals for Children Open - po 2. kole

1. Jonathan Byrd (USA) 66-63 (-13)
2. Rjudži Imada (Japonsko) 68-62 (-12)
3. Alex Prugh (USA) 67-64, Martin Laird (Skotsko) 69-62, John Senden (Austrálie) 64-67, George McNeill (USA) 65-66, Nicholas Thompson (USA) 65-66 (-11)
8. Chad Campbell (USA) 68-64, Michael Letzig (USA) 64-68, Cameron Tringale (USA) 64-68, Rickie Fowler (USA) 68-64, Graham DeLaet (Kanada) 69-63, Webb Simpson (USA) 66-66, Spencer Levin (USA) 69-63, Nick Watney (USA) 66-66 (-10)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze