Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tuhý pouštní boj s Westwoodem proměnil Jiménez ve vítězství

Miguel Ángel Jiménez - vítěz turnaje Dubai Desert Classic 2010 | foto: AP

7 2010
Takové rozuzlení, jaký měl Dubai Desert Classic, by přivítali diváci všude na světě. Další z podniků European Tour vyhál Miguel Ángel Jiménez nad Leem Westwoodem až na třetí přidané jamce. Po rok a půl trvajícím půstu si připsal další turnajový titul.

Šek pro vítěze v hodnotě 296 500 eur získal tedy šestačtyřicetiletý hráč, jenž byl loni tváří turnaje v podbeskydské Čeladné na Moravia Silesia Open. "Je skvělé, že jsem dokázal vyhrát, takže ostatní v mém věku vidí, že je to možné," řekl nejstarší vítěz některého podniku European za uplynulých šest let.

Jeho dnešní vyzyvatel v Dubaji, jen v jiném resortu, na konci loňského roku slavil triumf nejen ve velkém finále, ale i v celé sérii. Tentokrát si na konto připíše částku 197 664 eur.

Miguel Ángel Jiménez - Dubai Desert Classic 2010, 4. kolo

Oba rivalové hráli v play-off nejprve dvakrát osmnáctou jamku a oběma se podařilo zahrát dvakrát její par 5. Pak je pořadatelé poslali na jamku číslo 9 a tento čtyřpar zvládl lépe Španěl, přestože byl první ranou v roughu a druhou mimo green.

Povedla se mu ale přihrávka a proměnil zhruba metrový pat, zatímco jeho anglický protivník minul o něco delší a zahrál bogey. Jiménez si liboval: "Skvělý pat se mi povedl už na druhé jamce play-off, získal jsem jistotu."

Westwood byl ale rád, že se dostal tak daleko. V závěrečném kole prodělal nenadálou krizi. V okamžiku, kdy se po čtvrté jamce dostal do vedení, zahrál double bogey. Následovala série sedmi jamek, na nichž své skóre ještě dvakrát zhoršil. Až birdie na třináctce a stejný výkon na jamce poslední zachránilo jeho účast v play-off.

Lee Westwood- Dubai Desert Classic 2010, prohra v play-off

Angličan dnes obešel hřiště v Emirates Golf Clubu s konečným výsledkem "even par", stejně jako ve čtvrtečním prvním kole. Do čela jej vynesl zejména pátek (-7) a také sobota (-4).

Jiménezova nedělní skórkarta čítá po dvou birdie i bogey, což dává stejnou denní bilanci jako u jeho rivala. Je to nejhorší Španělův výsledek na pouštním turnaji, v předchozích dnech hrál vždy pod par. Tento údaj ale může být zapomenut.

Nestárnoucí Watson

Třetí v pořadí Tchongchai Jaidee doplatil na špatný úvod. Třikrát bogey během osmi jamek byla situace, z níž se prostřednictvím dvou birdie na deváté a desáté jamce začal křesat, ale pak už hrál jen pary, což nestačilo na to, aby rozehrávku rozšířil o svou osobu na tříčlennou, zůstal v konečné klasifikaci o ránu za dvěma úspěšnějšími soupeři.

V souboji o průběžné vedení ve finančním žebříčku neuspěl dosavadní lídr Race To Dubai, Jihoafričan Charl Schwartzel. Dnešní dvě rány v plusu nad jej srazily na even par celého turnaje a na dělené 38. místo. Ještě o úder a o pozici (44.) horší je Robert Karlsson, jenž se před týdnem vítězstvím v Dauhá posunul na post druhého muže evropské série.

Lee Westwood - Dubai Desert Classic 2010, 4. kolo

Lépe dopadli jejich pronásledovatelé. Martin Kaymer se v Dubaji podělil o konečné čtvrté místo s Edoardem Molinarim a Alvaro Quiros o šesté s Rorym McIlroyem.

Nejlepší výsledek finálového kola byl -4 a mezi třemi muži, kteří ho dosáhli, byl i nestárnoucí Tom Watson. Šedesátiletý Američan se dělí o osmé místo s hráči mladšími o celou generaci (Henrik Stenson), nebo dokonce dvě (Grégory Bourdy).

dubai desert classic - konečné výsledky

Par 72: 1. Westwood (Angl.) 277 (70+67+68+72) -11 - na druhé jamce ply-off, 2. Jiménez (Šp.) 277 (72+65+68+72) -11, 3. Jaidee (Thaj.) 278 (70+66+69+73) -10, 4. E. Molinari (It.) 279 (68+70+70+71) a Kaymer (Něm.) 279 (71+70+68+70) oba -9, 6. Quiros (Šp.) 280 (69+69+67+75) a McIlroy (S.Irs.) 280 (68+70+69+73) oba -8.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze