Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Historická kaňka. Chyby hledejme sami u sebe, říká trutnovský manažer

Trutnovský manažer Jan Braun vítá v novém působišti americkou pivotku Lauren Ervinovou. | foto: Vilém Fischl

6 2014
Najít pozitiva letošní sezony v klubu, který je zvyklý na medailové žně, ale teď se vzpamatovává až ze sedmého místa? Přestože manažer trutnovského basketbalového klubu Jan Braun je optimista, tentokrát se ani nesnaží skrývat, jak moc jej neúspěch ženského týmu v lize štve.

"Bez jakýchkoli výmluv lze konstatovat pouze to, že jsme si to prohráli sami. Ve druhé polovině sezony jsme sice ukázali, že basketbal hrát umíme, ale celkově jde o selhání," zdůrazňuje.

Pozitiva sezony? Přestože je kalí obrovské zklamání z nejhoršího umístění během devatenáctiletého účinkování v lize, najdou se minimálně tři světlejší momenty: vzkříšení v pohárových duelech, kde to Kara dotáhla na čtvrté místo, v kontextu se strašným úvodem přece jen mnohem vydařenější závěr sezony a pak také pochvala pro věrné fanoušky, kteří sezonu přetrpěli.

"Opět se ukázalo, jak moc fanouškům na nás záleží. Jejich fantastickou podporu jsme cítili i v kritických okamžicích celé sezony a jezdili s námi ven i v krušných dobách, kdy se vůbec nedařilo. Takže opravdu moc děkujeme," říká Braun.

Zmar, který Trutnov potkal v úvodu, se podepsal pod výsledek celé sezony. Žádné "kdyby" neexistuje, ale přesto... Nechme mluvit manažera: "Sezonu jsme začali bilancí 2:9, po konci základní části to bylo 9:13 a nadstavbu končili zápasovým stavem 17:15. To jednoznačně ukazuje, že začátek byl tak špatný, že už tehdy jsme se připravili o postup do skupiny A1. Vlastně jsme bojovali až do posledního zápasu základní části a poslední minuty s Valosunem Brno. Sice jsme nebyli tak daleko od postupu, tím ale nechci říct, že by to dopadlo jinak. Jen naše šance by určitě byly vyšší."

Když má Braun odpovědět na nejzásadnější herní nedostatek, nemusí přemýšlet ani vteřinu a spustí dlouhý kritický monolog. "Měli jsme obrovský problém se ztrátami míčů. Přicházeli jsme o ně vlastními chybami a zklamání je to pro nás o to větší, že jsme měli velmi zkušený tým. V této činnosti jsme jednoznačně selhali." Manažer zatím neumí říct, jaké dopady bude letošní nezdar mít.

Jen pro ilustraci: po loňské sezoně byl po osmi letech odvolán trenér Martin Petrovický, přestože měl smlouvu ještě na další rok. "Teď je ještě trochu předčasné o tom mluvit, i když jsme si dobře vědomí našeho výsledku. Spíš jsme se shodli na tom, že uděláme maximum pro to, abychom se dostali zpět, kam historicky patříme," uvádí Braun.

Zároveň naznačuje, že Kara to bude mít mimořádně složité: "Je pravda, že ženská liga se výrazně proměnila. Dříve bylo prakticky jasné, kdo bude figurovat na prvních třech místech, nyní je konkurence neporovnatelně vyšší a hned deset týmů chce hrát v horní polovině tabulky. Liga je vyrovnanější, ale opakuju, že chyby můžeme hledat jen u sebe," uzavírá.Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze