Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trněného čeká česká derniéra s fabií WRC

6 2006
Plzeň, Domažlice - Smutné loučení. Alespoň pro domažlického soutěžního jezdce Karla Trněného tomu tak bude. Naposledy se vydá na trať české mistrovské rallye s vozem nejvýkonnější specifikace WRC. Stane se tak dnes večer při slavnostním startu Rallye Příbram, závěrečném podniku českého mistrovství.

Od příští sezony totiž v Česku speciály WRC v mistrovských podnicích startovat s největší pravděpodobností nebudou. Smutek má jezdci zmírnit to, že tradiční Škodu Octavia WRC vymění za podstatně modernější model Škoda FabiaWRC modelového provedení 2005.

"Chci si udělat radost. A doufám, že nejen sobě, ale i fanouškům okolo erzet," uvedl Karel Trněný. "Těch je podstatně méně. Je vidět, že neúčast vozů WRC v otevřeném šampionátu zapůsobila negativně na diváckou přízeň. Tak to těm nejvěrnějším alespoň trochu pokusím zpestřit."

Příbramská soutěž je součástí Rallye Super série, ve které vozy WRC startovat mohou.

Trněný ale zažije derniéru s wéercéčkem na českých silnicích. Speciály s pohonem všech kol a s motory o výkonu 300 koní patřily po roky k největším diváckým magnetům, jenže tuzemská automobilová federace jejich účast v šampionátu zakázala. Trněný proto absolvuje s nejsilnějším autem soutěže v Maďarsku.

"Na startu bývá okolo deseti WRC a diváci chodí v počtu jako dříve u nás - tedy klidně dvě stě tisíc na jednom podniku," řekl Trněný.

Rallye Příbram uzavře letošní český šampionát. Ostrý start je v sobotu, cíl v neděli po poledni. Mistr je už jasný, titul už má jistý Plzeňan Václav Pech. Na startu chybět nebude.

"Jedeme do Příbrami naprosto uvolněni, bez zátěže povinnosti získat body," sdělil Václav Pech. "V žádném případě ale soutěž nechceme vypustit. Náš cíl je jednoznačný - chceme i tuto soutěž vyhrát."Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze