Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na domácím turnaji LET bude hrát rekordních třináct českých golfistek

Golfový turnaj Sberbank Golf Masters v Dýšině. Klára Spilková. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

30 2015
Rekordní počet třinácti českých golfistek se představí na Tipsport Golf Masters, domácím turnaji nejvyšší evropské série Ladies European Tour (LET). Vedle jedničky Kláry Spilkové se 7. až 9. srpna pokusí v Golf Parku Plzeň-Dýšina projít cutem další tři české profesionálky a devět amatérek. Kartu na LET má z Češek pouze Spilková, ostatní hráčky dostaly volné karty.

Česká golfová federace (ČGF) nominovala amatérky Marii Luňáčkovou, Sáru Kouskovou a Hanu Ryškovou. Pořadatelská agentura Goram dala karty profesionálkám Lucii Hinnerové, Evě Koželuhové a Šideri Váňové a amatérkám Kateřině Krásové, Karolíně Vlčkové, Kateřině Vlašínové, Kristýně Frýdlové a Kláře Kaminské. Poslední jméno vzejde po juniorském MČR na Kunětické Hoře.

„Věříme, že některé hráčky chytnou naději za pačesy a projdou cutem do neděle. Český ženský golf je na vzestupu a doufám, že se to potvrdí i na Dýšině,“ řekl na tiskové konferenci Luboš Klikar, sportovní ředitel ČGF. „Mým tajným přáním je, aby ze třinácti prošly tři cutem do neděle,“ uvedl promotér turnaje Robert Klotz.

Turnaj LET se v Česku hraje popáté. Cutem v předchozích čtyřech letech prošla dvakrát pouze Spilková, která byla v roce 2011, kdy se ještě hrálo na Albatrossu u Prahy, devátá a předloni skončila na Dýšině třiadvacátá.

„Intenzivně jsme při nominaci spolupracovali s ČGF, abychom vybrali ty nejlepší a ty, které chtějí hrát. Hráčky získaly zkušenosti a jsou schopny útočit na cut. Věříme, že české vlajky budou vlát i v neděli,“ řekl ředitel turnaje Ondřej Nerud.

Jednou z nadějí má být Vlčková, bývalá česká amatérská mistryně, která studuje v USA. „Loni jsem turnaj nestihla, proto se moc těším. Měla jsem dobrou sezonu a pracuju na své hře, abych mohla podat co nejlepší výkon. Ráda hraju doma a cítím tady příjemnou podporu, která mě spíš nabudí,“ řekla.

Pořadatelé doufají, že se Spilková a spol. prosadí do závěrečného finálového kola i z ekonomického hlediska. „Díky tomu stoupá návštěvnost, sledovanost v televizi a s tím roste zároveň zájem sponzorů,“ konstatoval Klotz. Akce má dotaci 300 tisíc eur (osm milionů korun), celkový rozpočet se pohybuje okolo dvaceti milionů korun.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze