Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlonisté vyzkouší olympijskou trať

6 2000
P r a h a - Ochutnat olympijskou atmosféru, získat body do Světového poháru a zkusit se prosadit na mistrovství světa odlétli triatlonisté na téměř měsíční turné do Japonska a Austrálie. "Biologické hodiny se nedají oblbnout," tvrdí reprezentační trenér Martin Dvořák s tím, že výhodu v úvodu sezony mají výhodu zámořští závodníci, kteří jsou stále v teple a závodí. "Ovšem i my jsme byli téměř tři měsíce na Kanárských ostrovech a Mallorce," připouští, ale hned dodává, že nejlepší výsledky čeká až na červencovém mistrovství Evropy a pak na olympiádě v Sydney.

Čtveřice Dvořákových svěřenců Martin Krňávek, Martin Matula, Filip Ospalý a Renata Berková, k nimž se v Sydney připojí Jan Řehula, který už tradičně tráví většinu roku na opačné straně zeměkoule, se cítí v pohodě. "Těším se na závody, tréninků už bylo dost," svěřil se před odletem Ospalý. "V Išigaki, kde nás čeká v neděli závod Světového poháru, to ještě asi nebude ono, cítím únavu, ale na šampionátu v Perthu bych už měl být minimálně na devadesát devět procent připraven," vzhlíží s nadějemi k mistrovství světa, které se koná 30. dubna.

Aklimatizace před nedělním závodem se trenér nebojí. "Letíme ve čtvrtek, závod je v neděli, s tím mám dobré zkušenosti. Problémy s aklimatizací se projeví až později," tvrdí a myslí na závod v Sydney. Tam se jede 16. dubna na olympijské trati závod Světového poháru, prezentovaný jako oficiální generálka na olympijský závod. "Mají být přítomny i olympijské celebrity," vzpomíná Dvořák.

Celá výprava je přesvědčena, že s body a pořadím závodníků ve Světovém žebříčku už by Česká republika neměla přijít o tři místa v závodě mužů na olympiádě. "Nevím jak to bude s ženami, ale věřím, že když se povede Renatě zajet alespoň jeden ze závodů, které nás čekají, minimálně jedno místo je naše. Ale tajně doufám i v místa dvě," říká Dvořák.

Ospalý nechápe boj o tři místa v Sydney jen jako soupeření s Martinem Matulou. "S Martinem Krňávkem jsme o tom mluvili a jsme zajedno, že jsme čtyři na tři místa." Trenér Dvořák k tomu dodává. "Uvidíme jak se situace vyvine, rozhodne komu to bude jezdit líp. Nominaci bude někdy v červenci, pak ji ještě musí v srpnu schválit Český olympijský výbor."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze