Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlonista poběží pro úspěch ke zlatokopům

6 2003
Queenstown, Brno - Poblíž nalezišť, na nichž rýžovali zlatokopové, se zítra pokusí brněnský triatlonista Martin Krňávek zopakovat svá nejlepší vystoupení v barvách reprezentace. Na mistrovství světa na Novém Zélandu touží závodník navázat na dvě pátá místa z let 1998 a 1999, která dosud nikdo nepřekonal.

"Podle kontrolních testů, které děláme vždy před závodem, má Martin dobrou formu," vzkázal z dějiště reprezentační koordinátor Jiří Jelínek.

Jenže ouha! V jakési generálce před několika dny v Geelongu zkušený Krňávek pohořel, skončil hluboko v poli poražených.

"Právě tento nezdar bych chtěl odčinit, cítím se již dobře, aklimatizaci mám za sebou," pravil. "Snad to vyjde do první desítky..." přeje si.

Na světovém šampionátu startují kvůli nevyhovujícímu termínu závodu jenom dva čeští muži, vedle Krňávka ještě Jan Řehula.

Muži startují o půl čtvrté novozélandského času, který je o 12 hodin napřed před středoevropským.

"V době závodu má být kolem dvaceti stupňů celsia. Počasí je nádherné, na rozdíl od posledního vystoupení české reprezentace zde v roce 1994 nám přeje," upozornil Jelínek, který si podmínky pro přípravu pochvaluje.

Plavecká část se odehraje v jezeře Lake Hayes, z něho vyběhnou triatlonisté do zlatokopeckého městečka Arrowtown. Na kolech pojedou v levé polovině vozovky, tak jak to nařizují místní předpisy.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze