Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Moderátor minule Vabrouška „odepsal“. Tak vyhrál Czechmana

Petr Vabroušek | foto: AP

9 2014
Do finiše ho popoháněl nadšený ryk, který diváci ještě vystupňovali nafukovacími "fandítky". A taky slovenský moderátor Vlado Baron, pohupující se v rytmu hudby z reproduktorů. V momentě, kdy se Petr Vabroušek z týmu Trilife snažil v cíli popadnout dech, si Baron vítěze letošního Czechman Triatlonu a tím i mistra republiky v polovičním ironmanu dobíral: "Ani nieje unavený."

A za chvilku už ho zpovídal na mikrofon: "Stálo to veľa síl?" "Určitě ano. A vliv jsi na to měl i ty, protože jsi mě na Krušnomanovi, kde jsem skončil po defektu (kola) čtvrtý, přivítal slovy: Už na ty mladé nestačíš!" odvětil dobře naložený Vabroušek s úsměvem.

Jedenačtyřicetiletý borec je sice možná co do věku veteránem, ale s tuzemskou konkurencí se pořád s přehledem může měřit.

U hrádeckého písníku v sobotu potvrdil roli největšího favorita a navázal na předchozí úspěchy z let 1998, 2010 a 2011. Jeho výsledný čas? 4:10:19,9 hodiny. Druhý v cíli Ladislav Dvořák z Ekol Elite TT Brno na Vabrouška ztratil bezmála dvě minuty, třetí Luboš Truhlář z Tri Sport Teamu další půlminutu.

Šampion se rozjížděl postupně; 1,9 kilometru dlouhá plavecká část, kterou triatlon začíná, mu tentokrát moc nesedla. "Tam jsem pořádně zaváhal a doplaval výrazně později, než jsem si myslel. Až na 24. místě," líčil Vabroušek.

Na kole však byl ze všech nejrychlejší a dohonil čelo závodu. "Šedesát kilometrů jsem je honil. V závěru druhého kola jsem dojel první skupinu a tu se mi pak ve třetím okruhu podařilo roztrhat," pokračoval triatlonista.

Zbývalo předběhnout Dvořáka, který se stále držel na průběžném prvním místě. "Nakonec se mi to podařilo asi na 15. kilometru. A jsem rád, že to nakonec vyšlo," liboval si Vabroušek.

Mezi ženami slavila republikový titul Eva Nováková-Potůčková z Hisport Teamu, v absolutním pořadí dvaatřicátá s časem 4:33:25 hodiny. Stříbro brala Petra Krejčová z TriSKu České Budějovice s odtupem téměř pěti minut a bronz loni druhá Lenka Králová z Etriatlon Teamu další minutu a půl zpět.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze