Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Triatlonistka Frintová o závodu ve Varech: Favoritka? Budu ráda za pódium

Vendula Frintová | foto: Tommy Zaferes

2 2017
Česká triatlonová jednička mezi ženami Vendula Frintová je také jednou z favoritek v karlovarském závodu Světového poháru, má startovní číslo 3. „Startovní listina odráží ranking z bodů, které sbíráme po celý rok z dalších závodů po světě. S číslem 3 patřím k jedněm z favoritek, ale určitě mi to nezaručuje pódium, nic. Závod bude hodně náročný a je tam minimálně pět hodně kvalitních soupeřek, na které si určitě musím dát pozor,“ nechala se slyšet Vendula Frintová.

Doma je pódium mnohem víc

Brala by jakékoliv umístění mezi prvními třemi. „Moje cíle jsou poměrně skromné, ale určitě bych byla ráda, kdybych dosáhla na podium. Na domácím závodě je podium mnohem více cennější než kdekoliv jinde, mnohem více bych si to užila.“

Frintová do Karlových Varů přijela ač jí termín koliduje se závodem světové série ve Stokholmu. Světový pohár v triatlonu je v současné době druhá výkonnostní akce, protože nejlepší závody jsou ze série mistrovství světa, z nichž vzejde i světový šampion.

Vyladit na závod

Vendula Frintová je v Karlových Varech od čtvrtečního večera. „Abych si v klidu mohla projet tratě, v sobotu je klasické rozcvičení ve všech třech disciplinách. Celkový objem tréninku je sice už malý, ale přece jen se trochu musí přidat intenzita, aby to bylo na neděli co nejlépe vyladěné,“ vysvětluje.

Start je velmi brzy

Start ženské kategorie je v neděli v deset hodin. „Upřímně se přiznám, že to je na nás docela brzy. Ze světových závodů jsme zvyklé na pozdější starty. Navíc nám úplně nepřeje předpověď počasí, vzhledem k brzkému startu se snižuje teplota ovzduší. Úplně ideální to není, ale pro všechny stejné,“ přiznává.

Jednu výhodu ovšem dopolední start mít bude. „Čas na procházku po Karlových Varech, doufám, zbyde. Když ne před závodem, tak po závodě. V tomto je náš brzký start výhodou, vlastně už ve dvanáct budeme mít hotovo, můžeme dát nohy na stůl a v klidu se koukat na závod mužů.“

Karlovarské tratě jsou specifické a obzvlášť náročná je cyklistická část. „Neřekla bych, že z toho mám obavy, ač opravdu patří k nejnáročnějším tratím, co se ve světě jezdí. Ale už jsem tu závodila několikrát, jediný problém může být, když začne pršet. Technické pasáže jsou mokré a v tu chvíli se trať stává nebezpečnou,“ myslí si Vendula Frintová.

Sama tratě zná, poprvé zde závodila na mistrovství Evropy v roce 2003. „Závod je to naprosto unikátní, má velice těžké, náročné tratě. Mám ohlasy, že závodníci, kteří zde startovali v minulých letech, na to vzpomínají jen v tom nejlepším,“ dodává Vendula Frintová.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze