Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Triatlet nemohl prodat formu, onemocněl

16 2003
Pardubice - Přál si stejně jako vloni zakončit sezonu úspěšným výsledkem při závěrečném závodě evropské série Xterra v terénním triatlonu v německém Titisee. Nakonec však zůstalo jen u nesplněného přání. Zatímco soupeři bojovali o víkendu na náročné trati ve Schwarzwaldu, Dan Polanský musel zůstat doma. "Strašně mě to mrzí. Vždyť jsem cítil daleko lepší formu než vloni, kdy jsem tam skončil desátý," neskrýval smutek pardubický triatlonista.

"Ještě ve středu jsem byl v pořádku. Bohužel jsem ale při tréninku na kole nastydl, druhý den jsem dostal teplotu a do Německa jsem nejel," vysvětlil svou absenci.

Tím pro něj letošní sezona skončila. Stejně jako vloni se sice kvalifikoval na mistrovství světa Xterra, tentokrát díky devátému místu ze závodu v Hluboké, ale opět se na Maui na Havaji nepodívá.

Zatímco v minulém roce ho o cestu do Tichomoří připravil nástup na vojnu, letos se rozhodl havajský start oželet z finančních důvodů. "Původně jsme si s tátou plánovali, že na Havaj poletíme spolu. On by letěl na Ironmana a já na Xterru. Jenže táta se zranil. A abych tam jel sám, to by bylo finančně dost náročné," řekl Polanský.

Nenahrával ani termín závodu. Koná se na konci října. "Pro Evropany to není jednoduché. Touto dobou už nám začíná přechodné období a příprava na novou sezonu," poznamenal Polanský.

Cesty na Havaj se však do budoucna nezříká. "Jednou bych se tam určitě chtěl podívat," potvrdil triatlonista. "Pojedu tam však až tehdy, když se na to budu cítit. Nemá cenu si tam jet pro pětadvacáté místo. Určitě tam chci skončit lépe," dodal.

Letos však do letadla mířícího směr Tichomoří určitě neusedne. Zámořské plány ale v hlavě nosí. "Chtěl bych v lednu vyrazit trénovat do Ameriky. Proto jsem také raději oželel start na Havaji a peníze chci věnovat na soustředění," prozradil Polanský.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze