Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tři čeští pětibojaři si zajistili finále MS. Olympijský vítěz skončil už v kvalifikaci

Moderní pětibojaři Michal Sedlecký (č.10) a Ondřej Polívka (12) na ME v Debrecínu | foto: Vít Chalupa

1 2010
Česká trojice David Svoboda, Michal Sedlecký a Ondřej Polívka postoupila do finále mistrovství světa moderních pětibojařů v čínském Čcheng-tu. V kvalifikaci se nedařilo pouze Martinovi Dvořákovi.

Svoboda, který obhajuje stříbro z předchozích dvou šampionátů, zahájil semifinále průměrně, ale díky nejlepší kombinaci běhu se střelbou si postupové místo nakonec vybojoval. "Ale spadl mi kámen ze srdce," přiznal čerstvý mistr Evropy. "Trochu jsem se vyděsil po prvních dvou ranách úvodní střelby, které jsem poslal mimo. Pak jsem se chytnul."

Také Polívka dlouho figuroval mimo postupovou dvanáctku ve své skupině a vše dohnal až v závěrečné disciplíně. Ztratil v šermu a nepotěšila ho ani střelba. "Ale protože ostatní kazili víc než já, tak jsem ani nemusel běžet naplno a mohl šetřit síly na finále."

Postup neunikl ani mistru světa z roku 2002 Sedleckému, který v kombi disciplíně musel běžet naplno. "Dokonce víc, než jsem chtěl. Ale to proto, že předchozí dvě disciplíny mi úplně nevyšly. Stejně jako první střelba."

Smutný tak byl pouze Martin Dvořák, který o postup přišel v první polovině šermu a při střelbě. "To jsou mé slabší disciplíny. Výkony v nich mám nahoru a dolů, dnes to bohužel bylo dolů," hlesl Dvořák.

Sítem kvalifikace překvapivě neprošel dvojnásobný olympijský vítěz Rus Andrej Mojsejev, přestože ještě po dvou disciplínách svou semifinálovou skupinu vedl.

grolichová kvůli viróze zmešká individuální start

Pětibojařka Lucie Grolichová nebude na MS ve čtvrtek startovat v kvalifikaci individuálního závodu. Důvodem je viróza, která českou reprezentantku trápí už od příletu do dějiště šampionátu.

"Bylo to těžké rozhodování,ale nakonec jsme se s Lucií shodli, že zvolíme to nejlepší řešení pro další průběh mistrovství," řekl trenér Jakub Kučera.

Podle svých slov se Grolichová nakazila zřejmě při sedmnáctihodinovém přeletu do Asie. "Lucie by kvalifikaci zřejmě zvládla. Ale báli jsm se, aby to ještě více neohrozilo její zdraví a další nasazení do závodů," dodal trenér.

Kučera svou nejlepší závodnici stáhl s ohledem na další disciplíny MS. Především pro štafetu, která šampionát uzavře. "Jednak obhajujeme loňský titul a jsme v této disciplíně dlouhodobě úspěšní. Medaile ze štafety má svou váhu a navíc - už dlouho razíme zásadu, že závodit budou jen zdraví," prohlásil Kučera.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze