Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenérka posledních má zatím podporu

7 2003
Kunovice - Nový sponzor, nový trenér, staré výsledky. Jako by se v házenkářském klubu z Kunovic zastavil čas. Tým sbírá v interlize i pod novou trenérkou Věrou Tománkovou jen porážky. Pohled do tabulky společné československé soutěže? Slovácký celek je po šesti porážkách poslední. Dal nejméně branek, nejvíce jich inkasoval.

Problémy jsou přitom stále stejné. Chybí tahouni, rutinérky. Sázka na tři reprezentační juniorky Lucii Dorotíkovou, Lenku Mahdalovu a Janu Maškovou se nevyplácí, mladé opory trpí kolísavou formou.

Psychice znovu výrazně omlazeného celku navíc přitížily i poznámky zkušené trenérky Věry Tománkové. Zkušená šéfka hovořila podle dostupných informací v ústraní o abdikaci. K hráčkám se zpráva dostala oklikou.

"Něco o zbytečném úsilí v případě porážky od Veselí jsem před utkáním také zaslechl, ale znáte to. Horké hlavy později vychladnou a jede se zase dál," řekl Jiří Zerzáň, sportovní ředitel Kunovic.

Kunovice s Veselím v sobotu prohrály 16:20. I když brankový odstup od vítězek byl nejmenší od začátku soutěže, družstvo předvedlo podle Zerzáně znovu žalostný výkon. "Musíme to všechno probrat na výboru," řekla stroze trenérka Tománková.

Co bylo předmětem klubového jednání, které skončilo za zavřenými dveřmi? Předložila trenérka návrh na uvolnění z funkce? "Bez komentáře," prohlásila.

Manažer a šéf klubu Radmil Schneider reagoval jasně. "Výkony nepovažujeme za chybu trenérky. Má nadále naši důvěru. My ji neodvoláme," řekl.

Kunovice si naplánovaly z osmi kol zisk čtyř či šesti bodů. S nulou nikdo nepočítal. "Jsem zklamaný, hodně zklamaný. Nečekal jsem špičku, ale spíš mě bolí celkový projev. Hra skutečně není dobrá. Předvádíme špatnou házenou," shrnul krizovou situaci ředitel Zerzáň.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze