Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Šmejkal dál povede volejbalisty Ostravy, mužstvo projde obměnou

Zdeněk Šmejkal | foto: Jiří Seidl, MF DNES

10 2014
Nejméně další dvě sezony bude volejbalisty Ostravy trénovat Zdeněk Šmejkal. Šéfové klubu se s ním dohodli na prodloužení smlouvy. Kouč má důvěru i přesto, že družstvo po loňském titulu letos vypadlo ve čtvrtfinále ligy s Příbramí.

"To vyřazení mě ještě nepřebolelo," prohlásil Zdeněk Šmejkal. "Navíc teď, když vidím úroveň semifinálových zápasů, tak mi to je dvojnásob líto. Některé celky dojíždějí na fyzičku, se kterou bychom problém neměli."

Ostravské mužstvo projde obměnou. "Ale ne takovou jako loni, kdy přišlo pět nových hráčů, s čímž jsme se celou sezonu nevyrovnali," uvedl Šmejkal.

Smlouvy končí nahrávači Zdeňku Haníkovi a smečaři Richardu Maulerovi, kteří zřejmě odejdou.

"Roční kontrakty měli také libero Nick Castello a smečař Erik Sundberg," uvedl ostravský manažer Tomáš Zedník. "S Erikem se snažíme domluvit, má velký potenciál."

A Castello? "To bude záležet na tom, jak se dohodneme s Honzou Václavíkem, zda se vrátí," zmínil Zedník někdejší ostravské libero.

Ostravský klub by neměl poznamenat ani případný odchod druhého největšího sponzora, firmy VOKD. "Víme, v jak těžké situaci podnik je," uvedl Tomáš Zedník. "Čekáme, jak to dopadne, ale i kdybychom o VOKD přišli, nejsme v takových problémech jako před dvěma roky, abychom museli snižovat odměny. Něco jsme ušetřili a věříme, že nás nadále podpoří naši silní partneři město a kraj."

Rovněž zprávy z Havířova jsou po této sezoně, v níž tým splnil úkol zachránit se, optimističtější než před rokem. Tehdy Havířov bojoval o přežití a naskočil do extraligy na poslední chvíli bez pořádné letní přípravy.

"Teď bychom už takové potíže mít neměli," uvedl šéf klubu František Horváth.

Věří, že klub opět podpoří město. Jeho zástupci zatím volejbalistům slíbili jeden milion korun. "Abychom sezonu mohli absolvovat, potřebujeme dva a půl milionu, takže jednáme dál," dodal Horváth. Havířovský kádr by neměl doznat větších změn. "Nejisté je jen další angažmá blokaře Meehana, který se vrátil domů do Spojených států a zatím nevím, zda se vrátí."

Horváth by uvítal, kdyby mužstvo znovu vedl trenér Jaroslav Tomáš. Ten v této sezoně ukončil angažmá předčasně ze zdravotních důvodů. "Všichni mu přejeme, aby byl v pořádku a mohl se vrátit," řekl František Horváth.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze