Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér basketbalistů bude oznámen v říjnu, variantou je Ginzburg

Není vyloučeno, že basketbalovou reprezenraci povede dál Ronen Ginzburg. | foto: FIBA

18 2017
Výkonný výbor České basketbalové federace zatím nerozhodl o tom, kdo povede v příštím období mužskou reprezentaci. Chce totiž vytvořit koncept na příští čtyři roky a také chce do rozhodování zapojit předsedu Miroslava Janstu, který je momentálně po operaci v nemocnici.

Do 14 dnů by měl však trenéra vybrat s tím, že jednou ze zvažovaných variant je i setrvání současného kouče Ronena Ginzburga.

Vzhledem k tomu, že v listopadu startuje kvalifikace mistrovství světa, měl výbor trenéra vybrat už v pondělí, jenže nechce rozhodnutí uspěchat. Primárním cílem totiž není snaha o těžký postup na mistrovství světa, ale vybudování konkurenceschopného týmu pro mistrovství Evropy 2021.

Proto činovníci definitivní rozhodnutí o měsíc odložili a jméno nového trenéra oznámí 16. října. Jasno ale chtějí mít už do dvou týdnů.

„Chceme se s tím popasovat seriózně. Začíná kvalifikace na mistrovství světa, ale není velká pravděpodobnost, že se tam dostaneme. Další velká akce je ME 2021, takže chceme sestavit tým, který tam předvede dobrý výkon. S tím chceme celý tým stavět,“ řekl po zasedání místopředseda ČBF Zdeněk Bříza. „Také nechceme rozhodovat bez pana předsedy Jansty, který je v nemocnici po operaci a nemůžeme to s ním konzultovat ani po telefonu,“ dodal.

Připustil, že výbor nyní pracuje se čtyřmi variantami a že jednou z nich je setrvání Ginzburga, který vede český tým od roku 2013. A to i přesto, že reprezentace pod jeho vedením na letošním mistrovství Evropy skončila až na dvacátém místě, když porazila jen Rumunsko.

„Výsledek na EuroBasketu bereme jako neúspěch a kritiku z pohledu fanouška chápeme. Určitě se ale hraje s variantou nechat Ginzburga u týmu, pokud bude dohoda o dlouhodobé spolupráci. Celkem však nyní máme čtyři kandidáty,“ dodal Bříza.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze