Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Trenér Marks musel vsadit na mladé

9 2006
Praha - Citelně oslabeny budou české florbalistky na domácím silně obsazeném Fortuna Cupu, který se hraje v hale pražské Sparty od pátku do neděle. V konfrontaci s medailistkami z loňského mistrovství světa bude kouč Jaroslav Marks při premiéře na lavičce ženské reprezentace postrádat z různých důvodů pět opor.

Radka Nečásková z Liberce se rozhodla ukončit reprezentační kariéru, zranění vyřadilo Kamilu Bočanovou, Magdalenu Šindelovou, Denisu Billou a Evu Klusáčkovou.

"Určitě to je citelná ztráta. Tyto hráčky patřily ke stabilním oporám reprezentace. Budou nahrazeny nezkušenými hráčkami, což se sice projeví, ale na druhou stranu musí ty mladší prokázat bojovnost a oprávněnost nominace," řekl Marks.

Marks navíc nemohl do nominace zařadit ani juniorské reprezentantky, které hrají na mistrovství světa v Německu.

"Výběr reprezentantek máme přece jen trošku omezený. Navíc se po zúžení extraligy snížil i potencionální okruh kandidátek z nejvyšší soutěže. Proto jsme rozšířili okruh pozorování i na první ligu žen a odtud povolali útočnici Dagmar Uchytilovou z vedoucího týmu druhé nejvyšší soutěže VSK Medik-Ovocné Báze," doplnil Marks.

České florbalistky si porovnají výkonnost se světovou špičkou a v zápasech se budou soustředit především na defenzivu.

"Budeme spoléhat také na brankářky. Především na Váňovou, která by měla být oporou reprezentace. Bude to zkouška zadních řad," podotkl trenér, který přešel k ženskému národnímu týmu od juniorů.

"Budeme se snažit hrát co nejlepší florbal a každý gól nebo ubráněná akce bude plus do přípravy na mistrovství světa v příštím roce."

Nominace českých florbalistek

Brankářky
Lenka Kubíčková (FbK Svitavy), Ladislava Plíšková (FBK Jičín), Hana Váňová (1. HFK Děkanka)

Obránkyně
Kateřina Moťková, Ilona Novotná, Alena Slováková (všechny 1. HFK Děkanka), Lenka Bartošová, Terezie Párysová (oba FBC Liberec), Pavla Korčáková (FbK Svitavy), Zuzana Macurová (1. SC SSK Vítkovice)

Útočnice
Zuzana Jelínková, Lucie Szotkowská, Pavla Theodosisová (všechny FbŠ Bohemians), Dana Bursová, Markéta Matějková (obě FBC Liberec), Diana Brennerová (1. HFK Děkanka), Andrea Kohutová (Bulldogs Brno), Anna Kulhánková (JM Chodov), Kristýna Šimoníková (Olomouc), Dagmar Uchytilová (Medik-Ovocné Báze)

Program Fortuna Cupu

Pátek 10. listopadu
16.00 Švédsko - Švýcarsko, 19.00 Česká republika - Finsko

Sobota 11. listopadu
16.00 Finsko - Švédsko, 19.00 Česká republika - Švýcarsko

Neděle 12. listopadu
11.00 Švýcarsko - Finsko, 14.00 Česká republika - ŠvédskoNejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze