Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zvažuji, jestli mám dost energie, říká Čada po osmém titulu Prostějova

Staronové mistryně republiky, volejbalistky Prostějova a jejich trenér Miroslav Čada. | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

26 2016
Osmý titul v řadě získal s prostějovskými volejbalistkami trenér Miroslav Čada. Může však být jeho poslední, za pár dní bude mít 63. narozeniny a bezprostředně po vypuknutí oslav přiznal, že zvažuje pokračování u týmu.

Radostné křepčení pozoroval zdáli, nakonec ale rozdováděným hráčkám neunikl a několikrát se proletěl nad jejich hlavami. „Nevím, jestli to nespískali asistenti,“ smál se zkušený kouč.

„Ale je to fajn a důkaz toho, že to fungovalo a hráčky se tu cítily dobře. Absolvovali jsme dobrou sezonu, bohužel v Lize mistryň jsme neměli nárok, protože kvalita byla obrovská a naše síla na to nestačila. Pak jsme byli v útlumu, ale dál družstvo nesmírně poctivě pracovalo a byly to stoprocentní profesionálky,“ chválil.

Tým si chválu zaslouží, ve finále neztratil ani set.
Bylo důležité, abychom nepřipustili vyrovnaný zápas. Splnili jsme to jako loni. Finále nás zastihlo v nejlepší formě, na družstvu nebyla vidět žádná únava, hráčky byly maximálně koncentrované, s chutí odehrály finálové zápasy, i když za sebou mají Ligu mistryň. Velice pozitivně vnímám charakter týmu.

Miroslav Čada radí volejbalistkám Prostějova
Miroslav Čada radí volejbalistkám Prostějova

Nečekal jste ale přece jen větší boj o zlato?
Série pro nás byla jednodušší. Tím, že družstvo bylo nastaveno na tři zápasy, nechtělo připustit nějakou koncovku nebo vyrovnaný zápas. V pátek vyklidily šatnu a byly rozhodnuté, že to musí ukončit. Už se nechtěly vracet.

Jak se vám líbila atmosféra třetího finále, kterému přihlíželo v Olomouci 1 300 diváků?
Je dobře, že to tolik fandů vidělo, protože si nejsem jistý, že tu tolik kvalitních hráček bude. A je to pozitivní i pro olomoucké publikum, že zásluhou Prostějova vidí hráčky jako je Vargasová, Steenbergenová nebo Weissová, to je evropská špička. A i když třeba domácí nevyhrají, tak vidět zde tyto hráčky je zážitek.

Soaresová končí

Má osmé zlato. Brazilka Solange Soaresová byla jako jediná volejbalistka Prostějova u všech titulů. "Byl můj poslední, končím jako hráčka, v klubu ale zůstávám," prozradila po finále.

Už po vypadnutí z Ligy mistryň jste naznačil, že se příští rok nemusí Prostějov v elitní klubové soutěži objevit. Už je jasno?
Vedení a majitelé se rozhodují, jestli půjdeme cestou hrát Ligu mistryň, nebo jestli budeme hrát nižší pohár CEV. Bude se to řešit příští týden, přece jen dostihy s týmy Ligy mistryň jsou velice nepříjemné, finančně jsou někde jinde, takže výsledek se dá těžko očekávat, že by byl lepší než letos.

Bylo by pro vás lákavé zůstat, i když by nebyla Liga mistryň?
I já budu řešený. Jsou dvě varianty: že budu pokračovat, i že nebudu. Nepodmiňuji to tím, že bychom museli hrát Ligu mistryň. Spíš zvažuji, jestli ještě pro družstvo budu mít dost energie, síly a jestli nepotřebuje jinou myšlenku a jiného trenéra.

SÁM VOJÁK V POLI. Trenér prostějovských volejbalistek Miroslav Čada.
Trenér prostějovských volejbalistek Miroslav Čada se se svými svěřenkyněmi raduje z vítězství.
Trenér prostějovských volejbalistek Miroslav Čada udílí pokyny.

Takže i vy sám zvažujete, zda zůstat?
Ano. Zatím je to otevřené na obě dvě strany.

Je u některých hráček jisté, že budou pokračovat?
Je poslední zápas, bude dost času si na to sednout. Není jisté, že když má hráčka smlouvu, že tu musí být. Nejdříve se bude řešit, jakým způsobem budeme pokračovat, jestli hrát Ligu mistryň, nebo ne. Podle toho se bude skládat tým, jestli to bude pro Ligu mistryň, pro pohár CEV, nebo jen pro české soutěže. Roky jsme táhli tým na maximální výsledek, bohužel finanční dostihy s nejlepšími evropskými týmy nás hodně vyčerpaly. Turecké a ruské týmy jsou vysoko nad naše možnosti, ale vše se bude teprve řešit.

Přesto, máte už pojištěný kubánský objev Melissu Vargasovou?
Vargas nemá nic podepsané, ale jednáme o tom. Za týden letím na jednání do Havany.Najdete na iDNES.czmobilní verze