Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trenér Bambula slaví. A chystá se převzít národní tým

Ondřej je zatím nejúspěšnějším synem Stanislava Bambuly. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

12 2010
Dvacet let je Stanislav Bambula trenérem cyklistů Budvaru Tábor. Nyní se chystá převzít k tomu i tuzemskou reprezentaci cyklokrosařů. Už má jmenování a příští týden se vše rozjede.

Bude zabezpečovat reprezentanty ohledně výbavy, dopravy, bude konzultovat přípravu a starty, vyrazí s nimi na soustředění.

Doma v Táboře ho viděli celou minulou neděli po delší době. Pořád někde cestoval. Byl v Olomouci, Lanškrouně, Mozolově, v zahraničí. "Je to dříč," říká o něm šéf Budvaru Čestmír Kalaš.

Pociťuje to i rodina. Šestiletý Lukáš je nadšený, když má tátu doma. "Učaroval mu Bolt. Říká, že bude taky sprintérem," prohodil otec o nejmladším ze tří synů. Starší dva má nyní na soustředění mužů a juniorů z Budvaru v Krkonoších.

Jeden den 140 kilometrů a výškový rozdíl 1 900 metrů. Včera 170 kilometrů a 2 400 výškových metrů. Na závěr strmá Černá hora, kam se ani nesmí v autě. "Čekáme, až se vrátí," popsal Bambula.

Předtím za nimi v autě strávil cestu přes Žacléř a Pomezní Boudy do Polska a zpět. Byli v sedlech téměř šest hodin. Minulé dny se věnoval žákům a kadetům klubu. Byli v Benešově u Boskovic na mistrovství republiky v silniční cyklistice.

V časovce dvojic žáků vyhráli Camrda s Ťoupalíkem. "Když jim to jde, tak v jejich věku uspějí ve všech disciplínách," pravil. Ťoupalík přidal stříbro v závodě jednotlivců s hromadným startem a kadet Šimon Matějů byl třetí v časovce jednotlivců. Další medaile mu utekla v časovce družstev, kde byl s Kooperativou čtvrtý.

Radost Stanislavu Bambulovi udělal i junior Michael Boroš. "Především tím, jak se dokázal nominovat na mistrovství světa na silnici."

Cyklokrosař Boroš účast doslova urval. Dostal se do čtveřice reprezentantů výkony v červnu a červenci. Minulý víkend se závod s hromadným startem na MS v Itálii jel a Jihočech byl na 64. místě.

"Bylo tam 160 nejlepších juniorů na světě a pro něj to byl hodně těžký závod. Jsem rád, že ho dojel a nezklamal."Najdete na iDNES.czmobilní verze