Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Tradice St Andrews se mění, legendární Road Hole bude pro The Open delší

Old Course v St Andrews - Road Hole (17. jamka) | foto: Profimedia.cz

16 2009
Jedna z nejslavnějších golfových jamek bude prodloužena, aby byla opět nebezpečnější. Sedmnáctá jamka na hřišti Old Course v St. Andrews bude delší u příležitosti British Open, který v příštím roce oslaví 150 let od svého vzniku v roce 1860.

British Open se vrací právě na legendární skotský links a vedení klubu Royal and Ancient se rozhodlo udělat pro turnaj tuto podstatnou a atraktivní změnu. Proslulý čtyřpar na sedmnáctce, přezdívaný Road Hole, prodlouží o 32 metrů, tedy ze současných 416 na 448 metrů.

"Celá léta jsme sledovali, jakou hrozbu představuje cesta za greenem a rozměrný Road Bunker. Hráči se však naučili s pomocí kratších želez přihrávkami tyto překážky překonávat mnohem snáze. Změna by měla zajistit, že bude jamka nebezpečnější, jak byla navržena," řekl Peter Dawson, výkonný ředitel klubu.

British Open se v roce 2010 uskuteční v červenci a na hřiště St. Andrews, jež jeden ze čtyř podniků kategorie major hostilo nejčastěji, se vrátí po osmadvacáté. Práce na prodloužení a ztížení sedmnáctky začnou v nejbližších týdnech. Jiné změny vedení klubu pro jeden z tradičních vrcholů golfové sezony nechystá.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze