Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Trackman - přístroj, který o úderu řekne vše

Fitting day Mladá Boleslav | foto: Martin Kabát

15 2010
"Fervejovou pětku bych moc nedoporučoval, na tu je u vás ještě brzy." - "Tady jasně vidíte, že vám balon klesá zbytečně brzy." - Takové a podobné rady padaly začátkem týdne na driving rangi mladoboleslavského golfového hřiště víc než obvykle. Tohle nebylo jen obyčejné "demo". Novou výbavu si vybrala celá amatérská reprezentace.

Nejlepší současná česká hráčka například zvolila gripy s odvážnějším designem. Testovaly se shafty, hlavy, úplně neznámé hole. "Ob dva roky přicházejí nové modely, to se teď děje. Spousta novinek je letos hlavně mezi železy," vysvětluje Petr Tomášek, zástupce firmy Titleist pro Česko i Slovensko.

Fitting day Mladá Boleslav (vlevo reprezentant Jiří Korda.)

Hlavním smyslem třídenní fittingové akce bylo pomoci nejlepším amatérům a také smluvním profesionálům. Přední čeští sportovní golfisté pak mohli pomoci těm řadovým hráčů, kteří zvolili cestu na Sand Martin´s Holes, aby získali novinku do svého bagu, nebo si opatřili celý set na míru.

Fitting day Mladá Boleslav

Podle reprezentativních výzkumů je na světě 85 procent golfistů, jejichž zájem o vlastní "nádobíčko" přesahuje pouhou koupi a běžnou údržbu. "Naší cílovou skupinou jsou serious golfers, jinými slovy nadšenci. Chtějí se vzdělávat, testovat," vysvětluje Tomášek, proč považuje takové akce za zásadní.

Fitting day Mladá BoleslavCentrum fittingu má Titleist právě v Mladé Boleslavi, ale potřebné zařízení je mobilní. Novinkou v něm je takzvaný Trackman, tedy přístroj výjimečný v tom, že dokáže sledovat míč po celou dobu letu. Ocení ho hlavně hráči s nízkým handicapem, a tedy s ustálenou trajektorií.

Fitting day Mladá Boleslav - přístroj TrackmanFitting day Mladá Boleslav - trajektorie rány na monitoru

Počítač analyzuje údery a odborník z něj vyčte, jakým vybavením hráči pomoci, aby jeho rány byly delší. "Jste spíš swinger než hitter," zaslechne na boleslavském odpališti muž, testující drivery. A společně jdou smontovat nejlepší díly nové hole.

"Zájem je enormní. Lidé na základě našich informací a doporučení rádi změní hole, když se díky technologii sami přesvědčí, že jim to pomůže," doplňuje Tomášek.

Fitting day Mladá BoleslavFitting day Mladá BoleslavFitting day Mladá Boleslav

informace z trackmanu

- rychlost míče
- rychlost hlavy hole
- vzletový úhel
- rotace míče
- side spin
- back spin
- úhel přiblížení hlavy
- rovina švihu
- klesající úhelNajdete na iDNES.czmobilní verze