Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Továrním pilotům se v Příbrami nedařilo

22 2000
P ř í b r a m - Dva ze čtyř bývalých či současných továrních pilotů Škody Mladá Boleslav nedojeli do cíle příbramské Rallye, zbývající dva sice na cílovou rampu vjeli, ale určitě ne s nejlepšími pocity. Asi nejméně rád bude vzpomínat na příbramskou soutěže Pavel Sibera, nyní startující se Škodou Octavia za mladoboleslavský Cartec tým. Na jednom horizontu na trati šesté rychlostní zkoušky vyletěli ze silnice, trefili strom a oba skončili v nemocnici. "Pavel Sibera byl ještě v noci operován kvůli zlomenině čéšky, jeho spolujezdec Jiří Klíma si v nemocnici poleží ještě díle. Utrpěl totiž zlomeninu prsní kosti a jednoho obratle," informoval tiskový mluvčí soutěže Vratislav Měchura.

"Pavel se dal krátce po havárii slyšet, že to byla nejhorší rána jeho života a prý dokonce bude uvažovat o konci závodní kariéry," dodal Měchura.

O tom, že toto místo je velice nebezpečné, věděli pořadatelé předem. "Už když jsme místo vybírali, říkali jsme si, že tady asi někdo vyletí ven. Předpokládali jsme to ovšem u jezdců s vyššími startovními čísly, netušili jsme, že to potká jednoho z favoritů," prozradil jeden z pořadatelů.

Další bývalý škodovácký tovrání pilot Emil Triner skončil kvůli prouše motoru hned na třetí zkoušce, Jindřich Štolfa po havárii mnoho ztratil a do cíle přijel se značně pošramoceným vozem.

Příliš šťastná nebyla soutěž ani pro novopečeného mistra republiky - současného továrního jezdce Romana Krestu, byť si tady zajistil body, které ho vynesly do čela konečného pořadí šampionátu. Po dvojnásobném defektu pneumatiky, havárii byl zajisté rád za shodu okolností při průběhu a po skončení poslední rychlostní zkoušky, která mu zajistila v Příbrami třetí místo.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze