Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


„Top 3“ nejlepších golfových holí roku 2010: puttery

Golf-ilustrační. | foto: Profimedia.cz

6 2010
Není možné jinak, než že série textů o nejzajímavějších golfových holích současnosti, jak je ohodnotili specialisté amerického magazínu Golf Digest, končí u kategorie putterů.

Pro rok 2010 prezentují odborníci ve svém výběru tuto trojici holí pro hru na greenu: Nike Method, Odyssey Black Series Tour Designs, Odyssey White Ice Series.

putter

Jako jediné hole je ho zapotřebí na každé jamce, používá se při hře na greenu. Pro většinu hráčů je nejdůležitější holí v bagu, na greenu se totiž tvoří skóre a právě putty zpravidla rozhodují o tom, jak se který hráč na turnaji umístí.

Golfová hůl Nike Method (putter).O Nike Method se mluví nejen proto, že s ním Stewart Cink vyhrál svůj první major. Pro tento putter je charakteristická speciální úderová plocha s drážkami, která míčku v impaktu udělí méně zpětné rotace.

Díky této vlastnosti míček bezprostředně nenadskočí a putty jsou tak plynulejší. Hůl je navíc velmi tolerantní k ranám mimo střed úderové plochy, proto je vhodná pro všechny kategorie hráčů. K dostání je za pět tisíc korun.

Golfová hůl Odyssey Black Series Tour Designs (putter).Nejdražším ze zmiňovaných putterů je Odyssey Black Series Tour Designs, v golf shopech jeho cena začíná na šesti tisících. Na jeho výrobě spolupracovali profesionální golfisté Ernie Els a Phil Mickelson.

Putter má nízko položené těžiště, které napomáhá rychlejší a konzistentnější rotaci míčku. Broušená úderová plocha hole a shaft předsazený offsetem před její líc zase představují spolehlivější kontrolu míče a přesnější putty.

Golfová hůl Odyssey White Ice Series (putter)Pro Odyssey White Ice Series je typická několikavrstvá lehká vložka, která zlepšuje hráčův cit pro balon. Povrch vložky navíc zvyšuje přilnavost mezi holí a míčkem, což podporuje jeho rotaci směrem k jamce.

V patce hlavy hole jsou umístěná závaží, která v kombinaci s optimalizovanou délkou shaftů napomáhají větší přesnosti puttů. Shaft dlouhý 89 centimetrů se vyrábí s hlavou o hmotnosti 340 gramů, o pět centimetrů kratší shaft s hlavou o patnáct gramů těžší. Putter se prodává za tři tisíce korun.Témata: Firmy, Phil Mickelson
Najdete na iDNES.czmobilní verze