Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tomba: Každá žena je krásná

25 2000
P r a h a - Italský hrdina Alberto Tomba možná ztratil část své osobnosti, když před dvěma lety skončil se závoděním. Kariéra lyžařského fenoména, trojnásobného olympijského vítěze a dvojnásobného mistra světa trčí v historii. Stále mu ale zůstalo jeho charisma, popularita a sláva sexuálního symbolu. Včera, když v Praze představoval vůni Indecente, prohlásil: "Jsem rád, že jsem opět v Praze, protože vím, že se českým ženám líbí italští muži." A vám se líbí české ženy? "Jsem v Praze počtvrté a blahopřeji vám. Musím uznat, že máte krásné ženy a dcery. A to nejenom ty, které se účastní soutěží krásy, ale i ty, které vidím na ulicích."

Co pro vás v životě ženy znamenají?
Žena se musí líbit. Mně se líbí všechny, i když někdy to raději nejdřív omrknu. Opravdu si myslím, že všechny mohou být krásné. Která krásná není, se jí může stát.

Před dvěma lety jste veřejně hovořil o tom, že toužíte najít si stálou partnerku. Přiznal jste únavu z toho, že se vám to stále nedaří. Dnes už máte tu pravou?
Stále se mi to nedaří. Tím, jak hodně cestuji, je velice velice náročné ji hledat.

Máte jasnou představu, jak by měla vypadat, existuje žena vašich snů?
Nikdy jsem neviděl přímo ve snu nějakou figuru. Jako mladý člověk jsem viděl tisíce módních přehlídek, tisíce topmodelek. Všechny jsou nádherné. Jsou velice štíhlé, možná až příliš, takže se mi nezdají dostatečně ženské.

Na olympijských hrách v Calgary v roce 1988 se neutajilo, že jste našel zalíbení v německé krasobruslařce Katarině Wittové. Dokonce jste jí koupil kytici květů. Vzpomínáte na ty chvíle ještě?
Tehdy jsme oba vyhráli, měli jsme zlaté olympijské medaile a potkávali jsme se na všech těch společenských akcích. Katarina byla tehdy velice krásná. Před čtyřmi měsíci jsem ji znovu viděl v Monte Carlu a už má svoje léta. Ale v Playboyi jsem viděl pár jejích pěkných fotek. I já teď budu dělat do Playboye nějaké fotky. Tudíž si budeme rovni.

Lidé se na vás dívají ze dvou stránek. Býval jste špičkovým sportovcem, ale také jste ženským idolem. Co je bližší vaší osobnosti? 
Velice rád to měním, podle toho, jak je to nutné. V momentě, kdy soutěžím, musím být silný. Musím vydržet a být tvrdým mužem. V životě to tak ale necítím. Jsem spíš jemný.

Přesto, v závodech jste se nikdy nevzdával. Na olympiádách v Albertville i v Lillehammeru jste získal medaili ve druhém kole slalomu z téměř beznadějné pozice. Zůstalo ve vás něco z té doby? 
Jsem nezkrotný a nespoutaný, neumím si představit jinou osobu, která by tyhle vlastnosti lépe vyjadřovala. Přesně tak se cítím. Je to ztotožnění mé osobnosti. To je můj charakter. Vítězství, prohra, hra. Tak to cítím celý život.

Fotografie z návštěvy Alberta Tomby v Praze

Někdejší mág mezi slalomovými brankami, neporazitelný La Bomba a dnes známý svůdník Alberto Tomba přijel v pondělí večer do České republiky představit svůj nový parfém Indecente by Alberto Tomba. Desítky fanoušků na světoznámého italského sportovce čekaly v úterý odpoledne v pražském obchodním domě Tesco, aby viděli a získali podpis idola mnoha žen. Po krátké show, při které se Tomba oblečný ve sportovní soupravě stříkal okolo sebe parfém a vyprávěl pro pobavení publika veselé příhody, se jeho příznivci dočkali i autogramiády.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze