Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Satoranský před odchodem do NBA uspořádá kemp pro basketbalové naděje

Český basketbalista Tomáš Satoranský smečuje do chorvatského koše. | foto: AP

25 2016
Tomáš Satoranský bude ještě před odletem do NBA předávat své zkušenosti nové generaci basketbalistů. Rozehrávač Washingtonu Wizards uspořádá 27. až 29. srpna v Praze na Folimance kemp pro své náctileté nástupce.

Halu v Nuslích čtyřiadvacetiletý Satoranský velmi dobře zná, jelikož je odchovancem místního USK Praha. Teď se na důvěrně známou palubovku vrací, aby mladým hráčům pomohl v jejich rozvoji.

„S nápadem na kemp přišel můj agent Phillip Parun, který ho už nějakou dobu nosil v hlavě. Já jsem o tom chvíli přemýšlel a uvědomil jsem si, že by mě mohlo bavit podílet se s dětmi na radosti z basketu. Tím, že jsem byl hráčem Barcelony a teď se stávám hráčem Washingtonu, tak by kemp mohl být zajímavý i pro ně. Musím říct, že se na to těším,“ řekl Satoranský.

Víkendový program je určen pro chlapce a dívky od 13 do 18 let. Na každý den se může hlásit maximálně 30 dětí, aby se jim Satoranský s trenéry mohl plně věnovat. Celodenní program zahrnuje náhled do komplexní přípravy basketbalisty. V pondělí pak bude Folimanka patřit vybraným hráčům z elitních klubů, kteří mají nakročeno k profesionální kariéře.

Tomáš Satoranský Basketball Camp

KDY: 27. - 29. srpna 2016; 29. srpna pozvaní hráči

KDE: Praha, SH Folimanka (Na Folimance 2)

PRO KOHO: chlapci a dívky ve věku od 13 do 18 let

REGISTRACE: na webu www.satoransky.com

POČET MÍST: 30 dětí v sobotu a 30 dětí v neděli

„Připravujeme basketbalový program, zařadíme i posilovací věci. Chceme se bavit o tom, jak by se měl hráč připravovat na basketbalové aktivity, na téma životosprávy. Uděláme to spíš formou zábavy, než aby se na nás děti dívaly a poslouchaly nudné rozhovory,“ nastínil Satoranský.

„Já se budu spíš zapojovat do aktivit s dětmi než je trénovat. Od toho tam budou jiní. Myslím, že je to nejlepší model kempu, abych se na něm mohl aktivně podílet se všemi. Měl by být čas a prostor také pro otázky, aby děti zjistily, co je zajímá,“ dodal.

Registrace na kemp probíhá přes oficiální Satoranského webové stránky www.satoransky.com.

Autoři: ,


The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.czmobilní verze