Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Řezníček s Hrstkou potěší fanoušky v Zubří. Zřejmě zůstanou

Tomáš Řezníček ze Zubří během utkání se Zlínem. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

25 2015
Loni v létě se vrátili z Francie, aby mateřskému klubu pomohli k extraligové medaili. Letos se jim to nepovedlo, Tomáš Řezníček s Martinem Hrstkou však dostanou minimálně ještě jednu možnost. V týmu házenkářů Gumáren Zubří by měly obě spojky s reprezentačními zkušenostmi pokračovat i v příštím ročníku.

„Máme s oběma dohodu na dva roky. S Tomášem jsme si sedli a potvrdil ji, od Martina očekáváme to stejné,“ prozradil místopředseda klubu Jiří Janošek.

Zubří ještě zbývá odehrát dva květnové duely o konečné páté místo s Duklou, myšlenky trojnásobných šampionů se však také napírají na nadcházející sezonu.

„Předpokládám, že kádr udržíme ve stejném složení,“ naznačil Janošek. V Zubří ho chtějí navíc vyztužit na postu brankáře. „Tam nás tlačila bota nejvíce. V tomto směru už podnikáme kroky.“

Jak pevná je pozice hlavního kouče Jiřího Kekrta, nechtěl spekulovat. „Situací se budeme zabývat, ale je to předčasné. Počkáme, až definitivně uzavřeme sezonu a vyhodnotíme ji,“ uvedl Janošek.

Bez ohledu na výsledek série s Duklou vylepší Zubří loňské deváté místo, spokojenost však v oddíle nepanuje. Ambice druhého týmu po základní části byly mnohem vyšší.

„Počítali jsme, že aspoň do semifinále půjdeme,“ poznamenal místopředseda klubu. „Bohužel k tomu hodně přispěl úvodní čtvrtfinálový zápas,“ připomněl Janošek skandál se sedmičkovým rozstřelem.

Karviná proti pravidlům a s požehnáním delegáta nasadila do druhé série stejného hráče, který rozhodl o výhře svého celku. Svaz nařídil rozstřel opakovat před druhým duelem, Karviná to však odmítla, výsledek zůstal v platnosti a rozklížené Zubří se už nevzpamatovalo.

„Pořád cítíme křivdu. Není možné, aby Karviná dvakrát porušila pravidla, dostala jen pokutu pět tisíc korun a nic se nedělo. Bylo to nenormální rozhodnutí bez opory v ničem,“ je stále naštvaný Janošek.

I proto by v Zubří rádi vrátili zpátky systém nadstavbové části.

„Letošní play-off jednoznačně ukázalo, že hráči ani svazoví funkcionáři na něj nejsou připravení. Nadstavba je spravedlivější. Jedno chybné rozhodnutí se v něm ztratí,“ poznamenal Janošek.

Novinkou vyřazovací části jsou zápasy o umístění, hráči Zubří si přitom musejí na závěrečné dva počkat tři týdny. „Je to daň za play-off. Svaz chtěl, aby pro některé týmy sezona neskončila na začátku dubna, ale takhle je to hodně nešikovné,“ povzdechl si Janošek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze