Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tomáš poskládal silný tým

13 2000
O s t r a v a - Neposeděl, stále chodil před střídačkou kolem postranní čáry.
Neposeděl, stále chodil před střídačkou kolem postranní čáry. Nenechával na sobě znát emoce. Občas sklonil hlavu a malinko se usmál. Měl proč. Volejbalisté Danzasu Ostrava udrželi v šestém domácím utkání neporazitelnost. V jedenáctém kole extraligy porazili vedoucí Zlín 3:1. Ostravský trenér Jaroslav Tomáš po třech krušných sezonách zažívá radost z vítězství. Zatímco minulé roky Ostravané bojovali o záchranu, nyní se plni sebevědomí drží na špici. Tým se přitom výrazně nezměnil. Přišli jen smečař Tomáš Zedník ze Zlína a blokař David Obhlídal z Interu Bratislava. "Posilami jsou i nahrávač Štika a smečař Zvolánek, kteří se sice z Rakouska vrátili už v minulé sezoně, ale byli v nevalné formě a celý mančaft se potácel u dna," řekl Tomáš.

Přesto, výkonnostní obrat mužstva je obrovský. Kde se v něm vzala ta síla?

Pomohl nám výborný vstup do soutěže a ve srovnání s loňskou sezonou hrajeme víc kolektivně. Dát hráče dohromady bývá obtížné a v našem případě se mi to, myslím, podařilo. Tým se stmelil. Všichni kluci mají formu. Například Zedník nehrál ve Zlíně tak dobře jako u nás. K tomu máme zkušený celek. Věkový průměr je dvacet devět roků.

V kterých herních činnostech udělal tým největší pokrok?

Je jich víc, počínaje nahrávkou. V extralize máme jednu z největších úderných sil koncových hráčů. Především jsme však zlepšili servis. Nutím hráče, aby při něm skákali, to už dělá celá základní sestava, je to světový trend.

Vedle Obhlídala máte na bloku dva vysoké leváky, Golštajna a Jedličku. Je to vaše výhoda?

Ne, moc velkou výhodu v tom nevidím, ale v určitém postavení má levák k útoku blíž, takže při některých herních kombinacích nám to pomáhá.

Nemáte obavy, že o vaše hráče bude zájem v jiných mužstvech?

Ten už je, a dost velký. Ale s tím při tak dobrých výkonech musíme počítat. Hráče chceme udržet.

V klubu se začíná hovořit o evropských pohárech.

Před sezonou jsme si dali za cíl šesté místo, ale s tím spokojený nebudu. Pokud budeme pokračovat v dosavadních výsledcích, je možné probojovat se do Evropy. Extraliga je od pátého místa nahoru otevřená, o titulu budou rozhodovat maličkosti.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze