Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Stolní tenista Polanský před turnajem TOP 10 v Praze tlak necítí

Tomáš Polanský | foto: Jan Brychta

7 2016
Jednou už prestižní mládežnický turnaj nejlepších Evropanů TOP 10 vyhrál - v kategorii kadetů v roce 2013. Nyní se postaví 17letý český stolní tenista Tomáš Polanský proti devíti soupeřům v juniorské kategorii naposledy, ovšem v pozici turnajové jedničky a navíc před zraky českých fanoušků v Praze. Není tedy divu, že se na akci, která se koná ve sportovní hale Arena Sparta na Podvinném Mlýně v Praze od pátku 7. do neděle 9. října, moc těší.

Jste při pomyšlení na pražský turnaj nervózní?
Nervozita asi není to správné slovo. Jsem opravdu především natěšený. Bude to jedna z mých dvou úplně posledních akcí v juniorské kategorii. Pak už budu hrát jen na mistrovství světa juniorů v prosinci v Jihoafrické republice. Necítím zatím žádný výrazný tlak, myslím, že to pokud nějaký přijde, bude to těsně před prvním zápasem. Přece jen, budu hrát před domácími fanoušky a očekávání jsou docela velká.

Co můžete říct na adresu soupeřů? Na který váš zápas se mají diváci obzvlášť těšit?
Turnaj je sám o sobě velmi náročný, protože devět zápasů s tak skvělými soupeři ve třech dnech, to dá člověku zabrat. Myslím, že s výjimkou Němce Tobiase Hipplera, se kterým jsem snad nikdy neprohrál, mě čekají jen a jen těžké souboje. Těším se na duel s Rakušanem Andreasem Levenkem, už dlouho jsme proti sobě nestáli. Velmi nepříjemným soupeřem je pro mne Anders Lind z Dánska. Ten se dostal do nominace až jako náhradník, ale je to hodně kvalitní stolní tenista.

Do Prahy nepřijede aktuální juniorský mistr Evropy Alexandre Cassin z Francie ani Srb Darko Jorgič. Neztratí turnaj ve vaší kategorii na lesku?
To v žádném případě, i když je pravda, že oba jsou v našem ročníku vlastně nejlepší. Cassin nehrál na tomto turnaji, ani když byl posledním rokem kadet. Prostě ho to zřejmě nemotivuje. U Darko Jorgiče je to asi trochu jiné. Tomu údajně neumožnil nebo nedoporučil start přímo jeho národní svaz. Že už je zkrátka věkem muž a na juniorských akcích hrát nebude. Je to určitě škoda, ale jak říkám, na kvalitě turnaj rozhodně neztratí.

Vám se úvod letošní sezony vydařil, ať už vstupem do klubové sezony v německém Saarbrückenu, či postupem do hlavní soutěže mužů na Czech Open v Olomouci. Jaká je tedy vaše aktuální forma?
Cítím se bezvadně. Ve druhé nejvyšší německé soutěži jsem ve dvouhře odehrál dva zápasy a oba jsem vyhrál. Zejména duel s Nizozemcem Laurensem Tromerem byl hodně zajímavý, protože jsem v pátém setu prohrával 5:10, a přesto jsem nakonec vyhrál. Co je pro mne ale hlavní, mám za sebou skvělou přípravu. Trénink v Německu je mnohem kvalitnější, než jaký jsem míval v českých podmínkách. Myslím, že mě to posouvá správným směrem. Cítím se jistější za stolem a věřím, že to dokážu už například na turnaji v Praze.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze