Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Skikros ve Val Thorens předčasně skončil, Kraus má body za 14. místo

Úvodní závod Světového poháru ve skikrosu v kanadské Nakisce. Zleva: Tomáš Kraus, Jean Frederic Chapuis, Daniel Bohnacker a Jonas Devouassoux. | foto: AP

16 2014
Nejenom tenistům na Australian Open komplikuje počasí jejich snažení. Závod Světového poháru skikrosařů ve francouzském Val Thorens byl kvůli hustému sněžení a větru předčasně ukončen. Nejlepší z Čechů Tomáš Kraus si odveze body za 14. místo.

Český reprezentant postoupil do čtvrtfinále, pak ale začaly být podmínky ve francouzském lyžařském středisku natolik neregulérní, že se jury rozhodla další jízdy odvolat a konečné pořadí stanovila na základě časů z kvalifikace.

Mezi ženami obsadila nejlepší z Češek Andrea Zemanová 20. místo, Nikol Kučerová skončila na 23. příčce.

Z vítězství se radovali Christopher Delbosco z Kanady a Švýcarka Sanna Lüdiová. Do čela průběžného pořadí mužů se posunul Rakušan Andreas Matt, ženám dál kraluje Kanaďanka Marielle Thomsonová.

Předpověď počasí ve Val Thorens není příznivá ani na další dny. Pořadatelé proto už ve středu nechali závodníky odjet ještě jednu kvalifikaci pro případ, že by podmínky v pátek neumožnily uspořádat další plánovaný závod. Středisko totiž převzalo pořadatelství za zrušené podniky v Megéve a Bischofswiesenu.

Závod SP ve skikrosu ve Val Thorens (Francie)

Muži: 1. Delbosco (Kan.), 2. Bohnacker (Něm.), 3. Öhling Norberg (Švéd.), ...14. Kraus (ČR) postoupil do čtvrtfinále.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů): 1. Matt (Rak.) 255 b., 2. Duncan (Kan.) 250, 3. Öhling Norberg 225, ...18. Kraus 64.

Ženy: 1. Lüdiová (Švýc.), 2. Näslundová (Švéd.), 3. Ofnerová (Rak.), ...20. Zemanová, 23. Kučerová (obě ČR) vyřazeny v osmifinále.
Průběžné pořadí SP (po 5 z 11 závodů): 1. Thompsonová (Kan.) 320, 2. Müllerová 292, 3. Smithová (obě Švýc.) 261, ...23. Kučerová 54, 24. Zemanová 40.

Pozn.: Konečné pořadí předčasně ukončeného závodu bylo určeno na základě časů ze středeční kvalifikace.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze