Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Budeme sahat do kádru, netají se manažer ústeckých basketbalistů

Tomáš Hrubý | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

5 2015
Díky výhře v Brně utekli z posledního místa NBL, ke spokojenosti ale mají v basketbalovém Ústí hodně daleko. A vedení chystá změny v týmu. „Nebudu chodit kolem horké kaše, očekávali jsme lepší výkony nejméně od dvou Američanů. Podnikáme kroky, aby sezona byla lepší. Každý si asi domyslí, že budeme sahat do kádru,“ netají ústecký generální manažer Tomáš Hrubý. Na zkoušku zatím přichází na pozici jedna či dva Glen Dean.

Kdy dojde k dalším změnám?
Určitě nebudeme čekat do Vánoc, to je pozdě. Čím dřív, tím líp. Mapujeme trh, Ve hře jsou nové příchody i výměny.

Jak hodnotíte výkony české posily Stanislava Votroubka?
Měl vlažnější start, ale jeho čas určitě přijde. Už v Brně dokázal, co v něm je, ale on nám to ani dokazovat nemusí. Jde jen o to, aby chytil herní rytmus. Nebojím se o něj.

Jak moc vás vyděsila série čtyř proher a pád na dno?
Upřímně, není to ideální vstup do sezony. Vážíme si toho, že lidé v Ústí na basket chodí, a podnikáme kroky, aby sezona byla lepší.

Čím jste urvali poslední zápas v Brně?
Hlavně dobrým začátkem třetí čtvrtiny. Basket odpovídal postavení obou týmů v tabulce, ale nezlehčoval bych to. Až bude Brno kompletní, jistě potrápí pár týmů. Jsem moc rád, že kluci ukázali, jak by měli hrát. Snad se to začne otáčet.

Takže Ústí už půjde nahoru?
Máme teď těžký los, ale sezona je dlouhá a sedmé místo po základní části je pořád náš jednoznačný cíl. Cokoliv jiného bude neúspěch. Takže věřím, že to půjde nahoru.

V sobotu hrajete derby v Děčíně. Můžete překvapit?
Děčín má kvalitní tým, hraje nahoře, posílil se o Pomikálka, takže má všechny pozice zdvojené. Bude to těžké, oni jsou favorité, ale my tam jedeme s hlavou nahoře. Můžeme jedině překvapit. Těším se moc, jen víc takových zápasů!Najdete na iDNES.czmobilní verze